Karakaya; Gereken Yapılacak

Bodrum’da Gazeteci Yaşar Anter’in, haber takibi yaptığı sırada alış veriş merkezi güvenliklerinin saldırısına uğraması ile ilgili açıklama yapan Midtown AVM Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya, olaydan büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek “Olaya karışan güvenlik elemanları ile ilgili gerekli her şeyin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.

Karakaya; Gereken Yapılacak

Ortakent’te faaliyet gösteren Midtown AVM’nin arazisinde Geçen Perşembe gecesi toprak kayması yaşandı. Kayan tonlarca toprak ve kaya, büyük bir gürültüyle hemen yan taraftaki gross marketin bahçesine yıkıldı. 

Maddi hasarla atlatılan olayın ardından bölgede haber takibi yapan Gazeteci Yaşar Anter, alış veriş merkezinin güvenliklerinin saldırısına uğradı. Halkın haber alma hakkına yönelik saldırı, dün alış veriş merkezinin girişinde bir araya gelen gazeteciler tarafından kınandı. 

Midtown AVM Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya, bahse konu olayla ilgili büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek şu sözlere yer verdi;

“AVM’nin güvenliğinden sorumlu kişilerin bir basın mensubuna saldırısını hiçbir şekilde kabul etmemiz mümkün değil. Çok özür diliyor ve geçmiş olsun diyoruz. Güvenliğin görevi basın mensubuna saldırmak değildir. Özel güvenlik konusunda şirket olarak ciddi sıkıntı yaşıyoruz, benzer nedenlerle birçok kez güvenlik şirketi değiştirmek zorunda kaldık, olaya karışan güvenlik elemanları ile ilgili gerekli her şeyin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. 

Biz AVM’yi yaparken istinat duvarları için 2012 yılında 8 milyon TL. harcayarak güçlendirme yaptık. Çünkü burada binlerce insan eğlenmeye veya alışverişe geliyor. Bir insan canı çok önemli. Burası ticaret bölgesi, aynı hassasiyeti komşumuz işyerlerine de söyledik, duvarların çökmemesi için gerekli güçlendirmelerin yapılmasını istedik. Olaydan sonra AFAD, Belediye ekipleri geldi gerekli tutanakları tuttu. Biz üzerimize düşen ne varsa yaptık yapmaya devam edeceğiz, bir felaketten dönüldü umarım bir daha olmaz."