KARAKAYA SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ...

Ligin şampiyonluk yarışında adeta bir kader maçı olarak görülen Kızılcabölükspor...

KARAKAYA SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ...
Ligin şampiyonluk yarışında adeta bir kader maçı olarak görülen Kızılcabölükspor karşılaşmasında alınan bir puan sonrası Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya ilk kez konuştu.

Geçtiğimiz Pazar günü şehir stadında oynanan, Bodrumspor-Kızılcabölükspor karşılaşması öncesi ve maç içindeki yaşanan gelişmeleri Kent Haber mikrofonlarına değerlendiren Rıza Karakaya alınan 0-0 lık sonucun iki takımada yaramadığını ifade etti. Rıza Karakaya, Kızılcabölükspor maçı öncesi istenmeyen olayların yaşandığını belirterek şunları söyledi;

"Maç öncesi istenmeyen olaylar yaşandı, bizim takımımız ısınmak için sahaya çıkarken, Kızılcabölüklü oyuncuların küfürlü sözleriyle tahrikleriyle oyuncularımızı tahrih ettiler ve iki grup arasında itişmeler yaşandı. Allah'tan daha büyük olaylar olmadan bizim ve rakip başkanın sağ duyusuyla beraber olayları büyümeden engelledik" dedi.

Bölgesel Amatör Ligi 7. grubunun en önemli karşılaşması olarak görülen maçta hakemin tutumunu eleştiren Karakaya şunları söyledi;

"Maçta hakemin biraz yanlı tutumları vardı. İki kırmızı kart; sarı ile geçiştirilebilecek hareketlerden bizi attı. Kızılcabölükspor çok iyi lobi çalışmaları yapıyor, biz Bodrum olarak bundan sonra bunu engelleyeceğiz İnşallah. Herkes emek vererek bir yerlere geliyor, böyle hakem hataları ile emeğimizin çalınmasını istemiyoruz" dedi.

Karakaya rakip takımın bu çalışmalarından dolayı Bodrumsporun hakkının yenmemesi için Bodrum'da yaşayan ünlü spor adamlarından destek istedi.

Ligdeki son durumu değerlendiren Rıza Karakaya, bir maç eksikle liderden 5 puan geride olduklarını, önümüzdeki hafta ise Kızılcabölükspor'un maçı olmadığını ve Bodrumsporun Kumlucaspor deplasmanından 3 puanla dönerek aradaki puan farkını 2 ye indireceklerini ifade etti. Önlerinde kalan 4 maçıda kazanarak Kızılcabölüğün puan kaybetmesini bekleyeceklerini ifade eden Karakaya, aynı zamanda Bozyaka Yeşiltepespor ile oynanacak olan maçların şampiyonu belirleyeceğini söyledi.

Oyuncularının hepsinin aslan gibi mücadele ettiğini ve gönüllerde şampiyon olduğunu vurgulayan Rıza Karakaya, son maçta takımı desteklemek için stada gelen taraftara şampiyonluk sevicini yaşatarak en büyük hediyeyi vermek için çalışacaklarını ifade etti.