Karantina Günlerinde Bisiklet Turu!

Dünya koronavirüs ile mücadele ederken, Onur Çetinbaş adlı vatandaş bisikletiyle yollara düştü. Şimdilik kıyı Ege’yi dolaşan Çetinbaş'ın bir sonraki hedefi Dünya’yı dolaşmak.

Karantina Günlerinde Bisiklet Turu!

Kamera teknisyeni, kitap ve senaryo yazarı Onur Çetinbaş, Çanakkale’den bisikletiyle yola çıkıp Kıyı Ege’yi baştan başa dolaşıyor. 2 gün önce Bodrum’a gelen Çetinbaş, bugün Çanakkale’ye geri dönmek üzere yola çıktı. Çetinbaş’ın hedefi, koronavirüs tedbirleri bittikten sonra bisikleti ile Dünya’yı gezmek.

Bisikletli Gezgin, insanlardan uzak olduğu için virüs bulaşma ihtimalinin de çok az olduğunu dile getiriyor. Yolculuğu hakkında Kent Haber’e konuşan gezgin Onur Çetinbaş, şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlık için yola çık’ diyerek bu yola çıktım. İlk planım Sahra Çölü’ne gitmekti ama virüs son zamanlarda etkisini arttırınca gidemedim. Kıyı Ege’yi dolaşıyorum. Son zamanlardaki haberlerden dolayı da git gide insanlarda uzaklaşmaya başladım. Şimdilik Çanakkale’ye dönüyorum ama virüsün etkisi geçince Dünya turuna çıkacağım. Şimdi giderken mesafeli gidiyorum, insanlardan uzak durmaya çalışıyorum” dedi.

Bodrum’a 2 gün önce geldiğini belirten Çetinbaş, “2 gündür çadırda kalıyorum. Bir gün Bodrum merkezde kaldım. Bir gün de Çilek Köyü’nde kaldım. Yollardayken yanımda getirdiğim şeyleri yiyorum. Yumurtam var, ekmeğim var, başka yiyeceklerim var. Kendimce yetiniyorum” şeklinde konuştu. 

Kendisi hakkında da açıklamalarda bulunan Onur Çetinbaş, “Ben kamera teknisyenliği yapıyordum. Ayrıca bir kitap yazdım. Azerbaycan’a ufak bir dizi senaryosu yazdık. Daha sonra bunları bırakıp köyüme döndüm” diye konuştu.