Karaoğlu Hakkında Suç Duyurusu

Bodrumspor, Bayburt Özel İdarespor yöneticisi Muhammet Ali Karaoğlu hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve suç işlemeye tahrik gibi suçlardan suç duyurusunda bulundu. Ayrıca şahsın sosyal medya hesabından paylaştığı ve altında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakarete varan yorumların olduğu paylaşıma erişim engeli talebinde bulunuldu.

Karaoğlu Hakkında Suç Duyurusu

Bayburt Özel İdarespor yöneticisi Murat Karaoğlu, Bodrum’da oynanan maçın ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bodrum İlçe Stadı’nda oynanan maçta kötü muamele ve küfre maruz kaldıklarını öne sürdü. Açıklamasında Bodrumspor taraftarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine tezahürat yaptığını öne süren Karaoğlu’nun bu sözleri Bodrum’da büyük tepki topladı. 

Karaoğlu’nun bu sözlerinin ardından ortam iyice gerildi. Yüzlerce Bayburt taraftarı toplanarak Bodrumspor’un Bayburt’ta kaldığı oteli basmak istedi. Kafilenin kaldığı otele gelen oteli basmaya gelen Bayburtlu taraftarlar, küfürlü tezahüratlar yaptı, otel önünde çok sayıda torpil patlattı. İntikam sloganları atan taraftarları, polis dağıttı. 

MAÇ TARAFSIZ SAHAYA ALINSIN TALEBİ

Bodrumspor yönetimi, bu olayların ardından maçın can güvenliği açısından tarafsız sahada veya seyircisiz oynanması talebiyle federasyona başvurdu. Federasyondan gelecek cevabın beklendiği öğrenildi. 

SUÇ DUYUSU YAPILDI

Bodrumspor ayrıca açıklamaları ile ortamı iyice geren Bayburtlu yönetici Muhammet Ali Karaoğlu hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, suç işlemeye tahrik, suç uydurma, hakaret ve iftira suçlarından suç duyurusunda bulundu.  Şahsın sosyal medya paylaşımına da erişim engeli talep edildi. 

PAYLAŞIMIN ALTINA YAPILAN YORUMLAR PES DEDİRTTİ

Yöneticinin paylaşımının altına Bayburtlu kimi taraftarlar tarafından yapılan yorumlar ise bu kadar da olmaz dedirtti. Yorumlarda Bodrumspor camiasına hakaret ve tehdit içerikli mesajlar ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakarete varan yorumların olduğu görüldü. 

OSMAN GÖKMEN; BODRUM’DA CUMHURBAŞKANIMIZA HAKARET VE KÜFÜR OLMAMIŞTIR

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bayburtlu yöneticinin iddia ettiği gibi Bodrumspor taraftarının Cumhurbaşkanına hakaret ve küfür içeren herhangi bir söyleminin olmadığını ifade ederek şöyle dedi:

“Bodrum Spor - Bayburt Spor maçını ilk yarı bitimine kadar izledim. Taraftarlarımız, ne bu maçta nede izlediğimiz diğer maçlarda Partimize yada Sayın Cumhurbaşkanımıza hareket yada küfür içeren herhangi bir söylemleri asla söz konusu olmamıştır. Emniyet birimlerimiz, toplam 15 saati varan tüm maç videolarını inceleyerek bunu teyit etmiştir. Bizzat kendim ve partimizin yönetim kadromuzdan birkaç kişi ile gittiğimiz tüm maçlarda oturdukları koltuklarından kalkarak bizlere yer veren yöneticiler ve taraftarlar görmüş ilgi ve alakalarına hayranlıkla bakmışımdır. Bodrumspor yönetiminde İl, İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyelerimiz görev yapmaktadırlar. 

Yıllarca Kulüp yöneticiliği yapmış birisi olarak, Bayburtspor taraftarlarını kullanarak Bodrum sporlu futbolcuların kaldığı otele yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hem Bodrumspor hem de taraftar topluluğumuz Asi Tayfa’ya kefiliz. Bodrum da 3 bine yakın Bayburtlu hemşehrilerimiz yaşamaktadır. Yıllardan beri bu kentte ticaret yapmakta, kız alıp vererek çok güçlü bağlar oluşturuldu. 

Buradan tüm Recep Tayyip Erdoğan’a, ve futbola gönül vermiş herkese seslenmek istiyorum; Bodrumlular ve Bodrum Sporlu taraftarlarımızın yaptığı söylenen hakaret ve küfürler asla olmamış olmasına da imkan yoktur. Sevgili Bayburtlular Bodrumspor’u sizlere misafiriniz olarak sizlere emanet ediyoruz.”