Karar 24 Mart'ta Verilecek...

Bodrum’da kaptan Faruk Denktaş’ın bıçaklanarak öldürüldüğü ve katil zanlısı Yalçın Karayel’in ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı dava, 24 Mart’ta bir kez daha karara bağlanacak. 

Karar 24 Mart'ta Verilecek...

Yargıtay’ın yerel mahkemenin kararını bozması sonucu dava, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlanmıştı. Duruşmaya, her iki tarafın yakınları ve avukatları katıldı. Sanık Yalçın Karayel’in telekonferansla bağlandığı duruşmada, Karayel’in arkadaşı S.B. hazır bulundu. Olaya tanık olduğu belirlenen çiçekçi, mahkeme heyetince dinlendi. Çiçekçi, kavgayı gördüğünü fakat konuşmaları duymadığını, taksicilerin kavgayı ayırdığını fakat sanık Yalçın Karayel’in bir süre sonra Faruk Denktaş’ın peşinden giderek bıçakladığını ifade etti. 

Mahkemeye heyeti S.B.’ye silahla yaralamak suçlamasıyla verdiği ek savunmayı aldı. Savcı, mütalaasında S.B. ve Yalçın Karayel’in daha önce aldıkları ceza ile cezalandırılmasını talep etti. Duruşma 24 Mart tarihine ertelendi. 24 Mart’ta dava karara bağlanacak. 

Cinayete kurban giden Faruk Denktaş’ın kardeşi Duygu Denktaş Midilliç, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bu süreç artık bizi çok yordu. 4 seneden sonra tekrar bunları yaşamak bizi biraz yıprattı, yıprandığımız için de duygusallaştık. Ama her şey güzel geçti, adalet yerini buluyor. Bu bizim için sevindirici, fakat acımız devam ediyor. 24 Mart’ı bekliyoruz. İnşallah her şey bizim için güzel olacak” dedi.

Faruk Denktaş’ın teyzesi Şükriye Yurt ise “Adalete güveniyorduk, adalet yerini buldu çok şükür. Bir annenin canı nasıl yanıyor, onu gördüler. Hala iftira atıp savunmalarını yaptılar ama çok şükür adalet yerini buldu” diye konuştu. 

Olay

2015 yılında Bodrum merkezde yaşanan olayda 29 yaşındaki kaptan Faruk Denktaş, ilçede faaliyet gösteren bir balıkçı dükkanının işletmecisi olan 36 yaşındaki Yalçın Karayel tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Olay yerinden kaçan Yalçın Karayel, polis tarafından yakalanıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yalçın Karayel, dava sonunda temyiz yolu açık olmak üzere ömür boyu hapis cezası aldı. 

Denktaş’a tokat atıp, çantasıyla vurduğu ve olayın ardından sanığı otomobiliyle evine götürdüğü belirtilen arkadaşı S.B.’ye ise basit yaralanmaya sebebiyetten 4 bin 800 lira adli para cezası verildi.

2016 yılında karara bağlanan dava ile ilgili Karayel ailesinin yaptığı temyiz başvurusu sonucunda Yargıtay yerel mahkemenin kararını bozdu. Dava, geçen Ocak ayında Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlandı.