KARDAK SANAL ALEMDE

Türkiye ile Yunanistan'ı 1996 yılında savaşın eşiğine getiren Kardak kayalıkları...

KARDAK SANAL ALEMDE
Türkiye ile Yunanistan'ı 1996 yılında savaşın eşiğine getiren Kardak kayalıkları bu kez internet kullanıcılarını karşı karşıya getirdi.
Yunanlı fanatikler tarafından Google Earth üzerinden Kardak Adaları’na Yunan bayrağı yerleştirilmesi üzerine Türk hackerlerden cevap gecikmedi.
Kardak kayalıklarına Yunanlılar tarafından sanal ortamda fotomontaj ile Yunan Bayrağı eklendiğini öğrenen Türk hackerler harekete geçti ve Google Earth üzerinden Kardak kayalıklarına Türk bayrağı dikip Türk SAT komandoları ile Zodyak botlar yerleştirdi.
Google Earth üzerinden Kardak kayaları görmek istenildiğinde harita üzerinde bulunan birbirine yakın iki ada olan Kardak kayalıkları belirleniyor.
Harita imgelerinin üzerine tıklanıldığında ise Yunanlı fanatikler tarafından fotomontaj ile yerleştirilen ada üzerinde Yunan bayrağı fotoğrafı küçük imge olarak haritada yer alıyor.
Bu imgeyi gören ve fotoğrafı büyüterek tıklamak isteyenler ise bu kez Türk bayraklı adanın etrafında dolaşan Zodyak botlu Türk askerlerini görüyor.