KARDEŞİNE KIZDI İNTİHARA KALKIŞTI

Bodrum'da 10 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi, oyun oynadığı kardeşine kızarak...

KARDEŞİNE KIZDI İNTİHARA KALKIŞTI
Bodrum'da 10 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi, oyun oynadığı kardeşine kızarak intihar etmek istedi. İlköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi M.K., annesinin komşuları ile evde sohbet ettiği sırada, oyun oynadığı 6 yaşındaki kız kardeşine kızarak mutfağa gitti. Mutfakta babasına ait uyku ilaçlarından içen kız öğrenci M.K., durumu daha sonra annesine anlattı. Annesi tarafından Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan M.K.'nın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Öte yandan Özel Bodrum Hastanesi'nde görevli Psikolog Miray Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşler arasında kıskançlığın evrensel bir duygu olduğunu ve ailelerin bu konuda dikkatli davranması gerektiğini söyledi. Psikolog Demir, şu bilgileri verdi:
''Yeryüzünde birbirini kıskanmayan kardeş yoktur. 10 yaşındaki M.K. burada ailesine bir uyarı yapmak istemiş. 'Benimle ilgilenin, önemli olduğumu görmek istiyorum' demiş. İntihar girişiminden sonra ilgi kendisinin üzerine olduğu içinde, 'Ailem benimle ilgileniyor' mesajı almış. Aileler çocukları arasında hiçbir zaman karşılaştırma yapmasın. Kardeşler arasında çıkan tartışmalarda taraf tutmayıp, kimin haklı olduğuna kardeşlerin birbirleriyle konuşarak karar vermesini sağlasınlar''
Yeni bir kardeş doğduğu zaman, büyük olan kardeşin anne ve baba sevgisinin ikiye bölüneceği endişesi taşıdığına işaret eden Demir, ''Çocuklara ikisini de ayrı ayrı sevdiğinizi söyleyin'' dedi.
Demir ayrıca ailelerin, çocuklarının televizyonda izlediği programlara dikkat etmesi gerektiğini belirterek ''Birşey ne kadar çok popülerse, o kadar çok uygulanır. Çocukların izleyeceği programları aileler mutlaka kontrol etmeli'' diye konuştu.