Karia Rotary'de Görev Değişimi

Bodrum Karia Rotary Kulübü 2022- 2023 devir teslim töreni yapıldı.

Karia Rotary'de Görev Değişimi

2022-23 hizmet döneminde Bodrum Karia Rotary Kulübü Başkanlığını Filiz Kulaklı devraldı. Ortakent Mahallesi’ndeki Mügebi Club’ta yapılan törene, 2440 Bölge Üyelik Komite Başkanı Nafih Budur’un da aralarında olduğu Rotary Kulübü üyeleri katıldı.

Tören 2021 – 2022 dönem başkanı Saide Kurt’un geçmiş dönem sunumu ile başladı. Ardından yeni dönemin başkanı Filiz Kulaklı’ya başkanlık kolyesi ve kulübün charter’ı takdim edilerek görev devir teslimi yapıldı. 

“Rotary İle Hayal Edelim” diyerek davetlilere hoş geldiniz diyen Kulaklı, önce geçmiş dönem Başkanı Saide Kurt ve yönetim kuruluna teşekkür etti ardından 2022-23 dönemi Karia Rotary Kulübü yönetim kurulu üyelerini ve bölge görevlilerini konuklarla tanıştırıp hizmetleri için teşekkür etti. 

2022-23 hizmet döneminde de öncelikli alanlarda projeler yapacaklarını belirten Kulaklı, “İklim krizi ve sürdürülebilir dünya, hastalıklarla mücadele, anne çocuk sağlığı, sanat ve edebiyat, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çocuk hakları, gerçek gıda, Cumhuriyet kazanımları konularında bu güne kadar sürdürülen projeleri geliştirip yenilerini de ekleyerek Rotary ile Hayallerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Rotary, sadece ihtiyacı olanlara uzattığı yardım eliyle topluma yararlı olmaz aynı zamanda üyelerinin ve çevresindekilerin de hayat kalitesini artırıp, yaşam süresini uzatmak için çalışır. Bu sebeple içinde bulunduğumuz dönem boyunca; Arılar, geri dönüşüm, diyabet, anne sütü, normal doğum başlıklarını bizden sık sık duyacaksınız." dedi. 

Karia Rotary Kulübüne 2022-23 hizmet döneminde liderlik edecek olan başkan Filiz Kulaklı, Hayallerini Rotary ile Gerçekleştiren ve idealleri olan üyelerini kutlayıp, misafirlerine hoş geldiniz diyerek dönem başkanlığının ilk çanını çalarak toplantıyı kapattı.

2440 Bölge Üyelik Komite Başkanı Nafih Budur ise “Keşke buraya daha önce gelseymişim. Gerçekten sımsıcak, samimi, birbirini çok seven ve kalbi hizmet aşkıyla atan bir kulüpte olduğumu hissediyorum. Bunu hepiniz teker teker hissettiriyorsunuz.” diye konuştu.