KARSANAT KONSERLERİ BAŞLIYOR…

Karsanat Sezon Açılış Konserinde Ayşegül Kirmanoğlu (Klarnet) Tuba Özkan (Viyola)...

KARSANAT KONSERLERİ BAŞLIYOR…
Karsanat Sezon Açılış Konserinde Ayşegül Kirmanoğlu (Klarnet) Tuba Özkan (Viyola) Bodrumlu Sanatseverlerle ilk defa buluşuyor.
Karya Kültür ve Sanat Derneği KARSANAT her yıl olduğu gibi bu yılda “Atatürk’ü Anma Haftası” kapsamında “Konserler Dizisi”nin ilk konseri ile 6 Kasım 2010 Cumartesi günü Bodrum Marmara Koleji Konser Salonunda saat 19.30 da sezona merhaba diyor.
Konuk klarnet sanatçısı Ayşegül Kirmanoğlu Fransız hükümetinden aldığı bursla Nantes Konservatuarını birincilikle bitirmiş ve Paris’te aldığı birincilik ödülüyle uluslar arası ün yapmış yurt içinde ve dışında birçok konserler vermektedir. Sanatçı halen İstanbul Devlet Senfoni orkestrasında grup şefi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Viyola sanatçısı Tuba Özkan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarını tamamladıktan sonra Almanya’dan aldığı bursla ünlü Berlin Yüksek Müzik Okulunu birincilikle tamamlamış, yurt dışında birçok masterclass’lara katılmış ve dünyanın en saygın konser salonlarında konserler vermektedir.
İstanbul Devlet Senfoni orkestrasının iki değerli sanatçısı bir araya gelerek oluşturdukları ikili ile yaptıkları sıra dışı oda müziği konserleri ile büyük ilgi görüyor.
Konserde besteci Esin Gündüz’ün düzenlemeleriyle Mozart – Sonat ve İ.Pleyel “Duo” yanı sıra Martinu’dan “Üç Madrigal” ve G.Jakob’tan “Minyatür süit” seslendirilecek.