Karşılıklı Atışma Sürüyor!..

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in önceki gün yaptığı bir açıklama ile başlayan polemik karşılıklı suçlamalarla devam ediyor. CHP İlçe Başkanı'nın dün yayınladığı basın açıklamasına bugün Ak Parti İlçe Başkanı Gökmen'den yeni bir yanıt geldi.

Karşılıklı Atışma Sürüyor!..

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen 12 Kasım Perşembe günü bir basın açıklaması yayınlayarak, sürekli patlamalarla gündeme gelen ve Yarımada genelinde su kesintilerine neden olan ana su isale hatlarıyla ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ü sert ifadelerle suçlamıştı. Gökmen'e yanıt ise Cuma günü CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'dan geldi. Karahan da açıklamasında Gökmen'i geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklama ve Bodrum'da uzun süredir tamamlanmayı bekleyen yatırımlar üzerinden eleştirdi.

Karahan'ın son açıklamasına yazılı bir açıklama ile yanıt vermekte gecikmeyen Gökmen, içerisinde yine sert ifadeler ve suçlamalar içeren açıklamasında şunları söyledi; 

"Menteş! Pardon Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’ün avukatının CHP İlçe Başkanı Halil Karahan olduğunu anlamış olduk. Sayın Gürün acaba Bodrumlu olduğumuz için mi cevap vermiyor onu anlamadık. Ama Bodrum'dan hatta Belediye Başkanı Sayın Aras’ın geçtiğimiz haftalarda DSİ Genel müdürümüzle Ankara’da yaptığı görüşmeden bihaber olması utanç vericidir.

Partinizin yalanın iftiranın kurgu merkezi olduğunu Milletvekilleriniz bile söylerken, Muğla ve Bodrum Belediyelerinizi Atatürk diyemeyen İl Başkanınızın kadroları yönetirken, HDP ile ittifakınız tescillenmişken, hayırdır Halil Karahan! Ben söyleyeyim; Sayın İlçe Başkanı kendi İl Kurultaylarında Muğla Milletvekili Mürsel Alban ile birlikte hareket ederek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve İl Başkanına ters düşmüş, fakat şu anda İlçe Başkanı olarak görevde kalmak için sorulara ve sorunlara MUSKİ bürokratı gibi cevap vererek şirinlik yapma telaşını bırakıp, durumu Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras’a teknik olarak sorsaydı keşke..

Dünya Bankası kredisine İller Bankası garantör olmasaydı nasıl kredi çıkacaktı. Yani İlçe Başkanı Hükümetimizin desteğini ikrar etmiştir. Yine Torba ve Yalıçiftlik’in alt yapısını Kültür ve Turizm Bakanlığımız yapıyor. Gerçekleşecek yatırım bedeli 200 milyon değerinde. Sayın Aras, Bodrum İlçe Başkanı, MUSKİ Genel Müdürü ile DSİ Genel Müdürüyle toplantı yapalım ama toplantıyı bodrumdaki tüm basın organları canlı izlesin, kimin yanlışı olduğu ortaya çıkar. MUSKİ çıkıp yapamayacağını söylesin, bizim Hükümetimiz güçlü, gerekli onarımları yapmaya hazır. Sayın Osman Gürün vatandaştan su parası topluyor, ama su hatlarının yeniden düzenlenmesi için Bodrum’a ne kadar bütçe ayırmıştır?

Hükümetimiz 12 Aralık’ta 12 milyonluk sel kapanı ihalesini yapıyor. En acısıda hiçbir MUSKİ yetkilisi bir kere olsun DSİ yetkililerini aramamıştır. Son aylarda birçok su patlaklığı olurken, Gürün incelemeye bile gelmemiş ve MUSKİ yetkilileri DSİ Genel Müdürlüğüne bilgi vermemiştir. DSİ kuruluşu itibari yarım asırlık tecrübeye sahip bir kurumdur. MUSKİ patlayan borularla ilgili düzenlediği raporda DSİ’yi suçlamayı bırakıp neler yapabileceklerini yazmamıştır. Partimiz, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve DSİ yetkililerimiz bu konuda Bodrumluların yanındadır. Fakat CHP İlçe Başkanı Karahan, Osman Gürün’ün yanında kendi kurultayında bile bulunamamış ve şimdi DSİ üzerinden kendine siyasi ikbal devşirmeye çalışmasına izin vermeyiz. Bodrum'un sorunlarının çözümü için, biz AK Parti ve Hükümetimiz çalışmalar yapmaktayız. Bunu en iyi bilen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tır. Sizin Partinize Bodrumlu büyüklerimizin bir deyimi çok uyuyor “Hıyali Fener”; Fener ama kendini bile aydınlatamayan…"