KARTANESİ MİNİKLERİNDEN BÜYÜK SERGİ

Kartanesi Anaokulu öğrencilerinin 'Çamurun Sihirli Dünyası' adlı seramik sergisi,...

KARTANESİ MİNİKLERİNDEN BÜYÜK SERGİ
Kartanesi Anaokulu öğrencilerinin 'Çamurun Sihirli Dünyası' adlı seramik sergisi, OASİS alışveriş merkezinde açıldı.

Kartanesi Anaokulunda eğitim gören Okul öncesi çocukların el becerilerini geliştirmek amacı ile yapılan seramik çalışmaları bir sergiye dönüştü. Minik ellerden çıkan çeşit çeşit, rengarenk eserler sergiyi gezenlerin beğenisini kazandı.

'Çamurun Sihirli Dünyası' isimli yıl sonu seramik sergisinde Kent Haber'e açıklamada bulunan Kartanesi Anaokulu Sahibi Elvan Bilgin, öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları seramik çalışmalarının sergilendiğini ifade ederek şunları söyledi;

"Kartanelerimiz, yıl boyunca öğretmenleri ile birlikte yaptıkları seramik eserler bir hafta boyunca OASİS alışveriş merkezinde sergilenecek. Okul öncesinde çamurun çok önemli olduğuna inanıyoruz. 7 yıldan bu yana eğitim müfredatımızda seramik dersine yer veriyoruz. Çünkü bizler ilköğretim okullarına öğrenci hazırlayan kurumlarız. Çocukların el kaslarının gelişmesinde çamurun çok önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Bunun bilincinde olarak 7 yıldan bu yana yıl sonu seramik sergisi düzenliyoruz" dedi.

Bilgin, miniklerin neler yapabildiğini görmek için herkesi bir hafta boyunca açık kalacak olan sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

Ürettikleri eserlerin görücüye çıktığı sergiyi anne-babalarıyla birlikte gezen öğrencilerin mutlulukları ise gözlerinden okunuyordu. Sergiyi gezen büyükler minik ellerin hayat verdiği rengarenk eserlere hayran kaldı.