Kasabanın Alileri Bodrum’da Sahnelendi

Yönetmenliğini Coşkun Kemer'in yaptığı "Kasabanın Alileri" isimli tiyatro oyunu Bodrum’da sahnelendi. Aydın şivesi ile oynanan oyun, seyircilerin beğenisi topladı.

Kasabanın Alileri Bodrum’da Sahnelendi

Bodrum Aydınlılar Derneği organizasyonu ile Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen oyunu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İYİ Parti Kalkınma Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun'un da aralarında olduğu çok sayıda tiyatrosever izledi.

Oyun öncesinde dernek üyesi Mustafa Çotura isimli genç gitarist, müzik dinletisi sundu. Muzaffer İzgü'nün kaleme aldığı, Aydınlı tiyatro sanatçısı Coşkun Kemer'in yönetmenliğini yaptığı oyun, beğeni topladı.

Oyunun yönetmeni Coşkun Kemer, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bu oyun, rahmetli Muzaffer İzgü ağabeyimin 1975 yılında yazdığı oyunu. Biz bu oyunu ilk kez 1976 yılında oynadık. 1986 yılında bir kez daha oynadık. O yıl Denizli’de ben en iyi erkek oyuncu ödülünü aldım. Yıllar sonra, Muzaffer ağabeyimin vefatından sonra, onu anmak bir kez daha oynamak istedik. Geçen gün Adnan Menderes Üniversitesi’nde sahnelemiştik. Oyun komedi türünde. Ege şivesi ile sahneliyoruz. Oyun aslında 9 kişi ama ben Alilerin eşleri ve kızlarını da ekledim, 17 kişi çıktı. Onlara da rol yazdım. Şimdi 17 kişilik kadro ile sahneye çıkıyoruz. Oyunda 4 tane Ali var. Adem Ali, Mustafa Ali, Emin Ali ve Şerif Ali. Bu Alilerin 4 kızları var. Kasabaya bir doktor gelmiş, bu Ali’ler kızlarını doktora vermek için uğraşıyorlar. Aralarında rekabet başlıyor. Nihayetinde doktor, yanında çalışan hemşire ile evleniyor. Aliler birbirlerine giriyor.”

Bodrum Aydınlılar Derneği Başkanı Fikret Aslan ise Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini dile getirerek “Tiyatrocu arkadaşlarımız sağ olsunlar bizi kırmadılar. Tiyatronun ve sanatın önemini belirtmek için böyle bir organizasyon düzenledik.” dedi.