Kaskımla Güvendeyim Semineri Var...

Bodrum’da "Kaskımla Güvendeyim" projesi kapsamında motosiklet sürücülerine yönelik bir seminer gerçekleştirilecek. 

Kaskımla Güvendeyim Semineri Var...

Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi, İlçe Jandarma komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akbaş Sürücü Kursu işbirliği ile Bodrum’da motosiklet sürücülerine yönelik sürüş, ekipmanlar, ilkyardım, sürücü psikolojisi semineri verilecek. Seminerde İşaret Dili Tercümanı Gülsem Talay da anlatıları işaret dili ile aktaracak. 

17 Şubat Pazartesi saat 11.00’da Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek seminere tüm Bodrum halkı davet edildi. 

İlçede faaliyet gösteren Akbaş Sürücü Kursu’ndan yapılan açıklamada “Kaskımla Güvendeyim" sosyal sorumluluk projesinin ilk semineri ile ilgili şöyle denildi:

“Program akışında Uzman jandarma ve polislerimiz motosiklet kullanımı ve koruyucu ekipmanları tüm detayları ile anlatacak, ardından Akbaş Mtsk Güvenli sürüş uzmanımız Eda Kıroğlu Bodrum’da yaşanılan kazalar ve kazalarda yapılacak temel ilk yardım uygulamaları beraberinde güvenli sürüş için gereken teorik eğitimi sağlayıp, Psikoloji Bodrum'dan Uzman klinik Psikolog Bihter Merey ise trafik psikolojisi ve iyi sürücülerin trafikteki stres ve öfke yönetimini yapabilmesi için bizleri aydınlatacak. Amacımız ilçemizdeki kaza oranlarını azaltıp, temiz bir trafik nesli yaratmak. Özellikle de kazaya yatkın yaş grubu bu anlamda hedefimizde. Resmi kurumlarla düzenli bir akım başlatıyoruz. Devamında otomobil için de aynı eğitimlere devam edeceğiz. Bu sebeple sesimizi duyurup farkındalık yaratmak amacıyla sizlerden katılım ve destek rica ediyoruz” dedi.