Katili Arama Çalışmaları Sürüyor!

Bodrum’da, iki kişinin öldüğü silahlı saldırının failini yakalamak için havadan ve karadan başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Katili Arama Çalışmaları Sürüyor!

Gölköy Mahallesi'nde ki bir balık çiftliğinde çalışan 39 yaşındaki Hasan Yanik ile 26 yaşındaki Su Ürünleri Mühendisi Hamdi Ekim Serdaroğlu, cuma günü sabaha karşı çalıştıkları işyerine ait lojmanda silahlı saldırıya uğrayarak yaşamlarını kaybetmişlerdi. 2 kişinin yaşamını kaybettiği korkunç olay sonrasında güvenlik güçlerince geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Yapılan soruşturma sonrasında olayın faili olduğu tespit edilen katil zanlısı Mehmet Veysi A.’yı arayan güvenlik güçleri, çalışmalarını Yarımada genelinde ve özellikle cinayetin gerçekleştiği bölgeye yakın ormanlık alanda yoğunlaştırdı. Jandarma ekipleri ve bölgeye sevk edilen yaklaşık 40 komandonun katıldığı arama çalışmaları cuma gününden beri sürdürülüyor.

İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı çok sayıda asayiş ve trafik ekibi de Güvercinlik, Bodrum, Torba ve Gölköy karayolunda yol kontrolü yaparak sürücüleri ve araç içerisindekileri tek tek kontrol ediyor. Ekipler ayrıca kapalı araçların içerisini de inceliyor.

Çalışmalara, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığının Muğla'ya görevlendirdiği, "emniyetin uçan gözü" olarak nitelendirilen helikopteri de gece uçuşu yaparak destek veriyor.

Öte yandan katil zanlısı Mehmet Veysi A.'nın ilçe veya il dışına çıkmış olma ihtimaline karşı komşu illere de şahsın kimliği ile bilgiler tüm güvenlik güçlerine bildirildi.