Katsayı Yanlış Girilmiş...

Bodrum’da içme suyu bedelinin yaklaşık 30 katı gelen faturaların sayaç okuma esnasında katsayının yanlış girilmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

Katsayı Yanlış Girilmiş...

Bugünkü haber bültenlerimizde yer alan ve su tüketim bedelinin neredeyse 30 katı "ilçe belediyesinin katı atık toplama ve taşıma bedeli" eklenerek abonelere gönderilen su faturalarıyla ilgili haberimizin ardından, Kent Haber'e ulaşan üst düzey bir belediye yetkilisi sehven yapılan bir yanlışlığın farkında olduklarını ve gerekli düzeltmelerin yapılacağını açıklayarak konunun detaylarıyla ilgili bilgiler verdi. 

Konu ile ilgili alınan bilgiye göre yüksek bedellerin sayaç okuma esnasında katsayının yanlış girilmesinden kaynaklandığı öğrenildi. MUSKİ çalışanlarının su sayaçlarını okuduğu esnada aylık olarak girilmesi gereken katsayı değerini yıllık olarak girdikleri ve faturanın “ilçe belediyesinin katı atık toplama ve taşıma bedeli”nin bu yüzden yüksek çıktığı açıklandı. Yapılan yanlışlığın MUSKİ tarafından sistemde düzeltildiği ve faturaların olması gereken değerlere çekildiği ifade edildi. 

Ayrıca Bodrum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde katı atık toplama ve taşıma bedeli ile ilgili bir birimin olduğu ve bu gibi konularda vatandaşların bu birime müracaat edebilecekleri de dile getirildi.