Kaya Sabancı'nın Olaylı Gecesi!..

Bodrum'da bu akşam, iş dünyasında şaşkınlık yaratan bir olay yaşandı. Ünlü iş insanı Kaya Sabancı, Mandarin Oriental Bodrum içerisinde faaliyet gösteren Hakkasan Bodrum'da yaşanan tartışmada yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kaya Sabancı'nın Olaylı Gecesi!..

Kent Haber'in, görgü tanıklarından edindiği bilgilere göre, bu akşam sezon açılış partisi gerçekleşen Hakkasan Bodrum'a gelen Kaya Sabancı(72), yanında bulunan bir kişi ile önce yüksek sesle şiddetli bir tartışmaya girişti. Uzayan tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Kaya Sabancı, tartıştığı şahsın yüzüne bir yumruk attı. Olay yerinde bulunan bir görgü tanığı, şahsın burnunun kırıldığını iddia etti.

Mekanda bir anda ortaya çıkan arbede üzerine, çevrede bulunanlar kavgayı ayırmaya çalıştı. Bu sırada mekanda bulunan Mandarin Oriental'in sahibi, ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı da ikilinin yanına giderek tarafları sakin olmaya davet etti. Alkollü ve oldukça sinirli olduğu iddia edilen Kaya Sabancı, Vedat Aşçı'ya galiz küfürler savurunca Aşçı da, Sabancı'ya bir yumruk attı. Darbenin etkisiyle yere düşüp başını çarpan Sabancı, çağrılan ambulansla Bodrum Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Hastanede ilk müdahalesi yapılan ve genel durumunun iyi olduğu öğrenilen Kaya Sabancı'nın bu gece müşahade altında tutulacağı açıklandı. Sabancı'nın yarın sabah saatlerinde taburcu edilmesi bekleniyor.

SABANCI'NIN AVUKATINDAN AÇIKLAMA...

Öte yandan Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayran, hastane önünde gazetecilere olayla ilgili bir açıklama yaptı. Olayla ilgili şikayetçi olacaklarını ve hukuki süreci takip edeceklerini ifade eden Kayran şöyle konuştu;

“Bugün saat 9 sıralarında Kaya bey Mandarin Oriental sitesinde davetli olduğu bir restoranın açılışında Mandarin Oriental’ın sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı’ya selam verdikten sonra Vedat Aşcı’nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle de korumaları tarafından Kaya darp edildi. Şuan Amerikan Hastanesi’nde müşahede altında, tetkikleri yapılıyor, raporları bekliyoruz. Olayın akabinde yine Vedat Aşçı’nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın müsaade edilmediği ve aynı zamanda giren ambulansın da çıkmasına müsaade edilmediğine ilişkin elimizde görüntüler ve fotoğraflar var. Biz Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreci takip ediyoruz ve başlattık. Kaya bey bugün müşahede altında hastanede kalacak, yarın sabah durumuna bakılacak ve gerekiyorsa taburcu edilecek. Otel içerisinde bir restoran var. Kaya bey de oraya davetli gittiklerinde, Kaya beyin de belirttiği "selam vermeme müteakiben bana saldırdı" şeklinde. Bunun öncesinde Kaya Bey ve Vedat Bey arasında devam eden bazı anlaşmazlıklar da var. Kaya bey oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat beye, hem de site yönetimine gerekli geri bildirimleri yaptığı için Vedat beyin kendisinden hoşlanmadığı ve aralarında anlaşmazlık olduğu bilinen bir durum. Olay zaten onlarca kişinin önünde gerçekleşiyor, tanıkların önünde gerçekleşiyor. 72 yaşındaki bir insan mafyatik bir yöntemle dövülüp restoranın önüne atılıyor, bu hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil." dedi.

Kaya Sabancı’nın kaptanı Kemal Kocaoğlan ise olayla ilgili “Kaya Bey yere düşüyor. Bana telefon açtı beni buradan al diye ve ben de olay yerine gittim. Kendisi küfür etmedim diyor ama aralarında uzun zamandır bir sürtüşme vardı." şeklinde konuştu.

Ülkenin önde gelen iki iş insanı arasında yaşanan bu üzücü olayın nasıl sonuçlanacağı ise merak uyandırıyor.