KAYMAKAM GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bodrum’un yeni Kaymakamı Dr. Mehmet Godekmerdan basın mensupları ile bir araya geldi....

KAYMAKAM GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Bodrum’un yeni Kaymakamı Dr. Mehmet Godekmerdan basın mensupları ile bir araya geldi.

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan turizm cenneti olarak nitelendirdiği Bodrum’da basın mensupları ile bir araya gelip tek tek tanışarak sohbet etti ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gödekmerdan,"Bodrum gibi tarihi çok eski medeniyetlere dayanan bir kente atanmış olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum" diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Doğal güzellikleri ile turizmdeki büyük potansiyeli ile bir marka olmuş Bodrum’da Kaymakamlık yapmış olmak gerçekten çok büyük bir onur. İnşallah bende bundan önceki arkadaşlarım gibi hizmet etmekten dolayı da büyük bir mutluluk duyacağım. Elimizden geldiği kadarıyla Bodrum’un sorunlarını çözmeye çalışacağım. Bodrum’u çok daha yükseklere çıkarmak için çalışmalarımızı arkadaşlarımız ile beraber sürdüreceğiz. Amaç Bodrum’a, vatanımıza, insanımıza hizmet etmek. Biz vatandaşa hizmet için geldik. Bütün amacımız o" dedi.

Bodrum isminin çok büyük bir marka değer olduğunu altını çizen Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan, birçok küçük ve basit konunun bile yanında Bodrum marka ismi olunca Türkiye ve Dünya gündemine çok çabuk yansıdığına dikkat çekti. Bodrum Kaymakamı, tüm toplantı ve çalışmalarda açık ve şeffaf olacaklarını, hatalı yaptıkları konularda basının yerinde yapacağı uyarıları göz önüne alacaklarını, düzelteceklerini söyledi.

Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan, “Bodrum’a geldiğinizde en çok ne dikkatinizi çekti'” çeklindeki soruyu yanıtlarken, Bodruma ilk giriş yaptığı Güvercinlik köyünü görünce doğal güzelliklerine hayran olduğunu, kent merkezinin de temizliği ile dikkat çektiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bodrum Güvercinlik’in güzelliğini görünce umduğumdan daha güzel bir manzara ile karşılaştım. Bodrum’un bu kadar güzel olacağını bilmiyordum. Ayrıca temizlik konusu çok dikkatimi çekti. Diğer turistik ilçeleri görmüştüm. Diğer turistik ilçeler başka alanlarda öne çıkmışlardı ama oralarda bu kadar temiz bir ortam olmamıştı. Ben buna üzülüyordum. Avrupa’ya gittiğimiz de ilk dikkatimizi çeken kentlerin yolların, meydanların temizlik idi. Meydanların ve şehirler Avrupa ülkelerinde çok temiz olduğu dikkatimi çekiyordu. Ben üzülürdüm bizim ülkemiz neden bu kadar temiz değil diye. Ancak Bodrum’un temizliği dikkatimi çekti demek ki olabiliyormuş. Bodrum’un temizliği beni çok mutlu etti. Bodrumu tanımaya çalışıyorum. Toplantılarımız hoş geldiniz ziyaretleri devam ediyor” dedi.

Basın mensupları ile sık sık bir araya geleceğini, toplantılara davet edeceğini dile getiren Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan, “Bodrum da olan her sorun anında dünyaya yansıyor. En ufak bir olumsuzluk bile farklı yansıyabiliyor. Temizlik iyi olmazsa turistler bunu konuşacak. Dolayısı ile en basit sorun büyük sonuçlar doğurabiliyor. Basın dördüncü kuvvet. Eksiklikleriniz olduğu taktirde onları da yazacaklar ki, (doğru ve haklı yerinde olmak şartı ile) onlara da saygılıyız. Bizde kendimiz düzelteceğiz. Sorunlardan ne kadar çabuk ne kadar erken haberdar olursak çözümü de o kadar çabuk ve kolay olacaktır” dedi.

Kaymakam dr. Mehmet Gödekmerdan toplantının ardından basın mensuplarıyla fotoğraf çektirdi.