KAYMAKAM'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıl dönümü haftasında Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet...

KAYMAKAM'DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıl dönümü haftasında Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Gödekmerdan mesajında şu cümlelere yer verdi;

"Ulu Önder Atatürk’ün ‘En Büyük Eserimdir’ diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümüne erişmenin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Tüm bu gayretlerin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir.
Cumhuriyetin ilanı Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Cumhuriyet milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır. Cumhuriyet, milli hayatı bitmiş sanılan büyük bir milletin, yurdumuzun her köşesini sulayan kanlarının bedeli, hür ve bağımsız yaşama isteğimizin sembolüdür. Cumhuriyet kardeşliğin, çalışmanın, üreterek zengin olmanın mutluluk içinde yaşamamızın adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü bir devlettir. Gerek kuruluşu, gerek kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği atılımlarla pek çok ülke için örnek durumundadır. Bu büyüklüğe yaraşır biçimde, birlik ve dirliğimiz her zaman korumalıyız. Yapmamız gerekenlerin, birlik ve dirliğimizden alınacak güçle çok daha kolay ve çok daha sağlıklı olarak gerçekleşeceğine inanıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün korunmasında hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Son zamanlar yaşanan olaylar bir kere daha göstermektedir ki, ülkemizin üzerinde karanlık oyunlar oynanmak istenmektedir.

Kimse, yanlış yerlere, yanlış yönlere, yanlış yollara bakmasın. Bu mücadelede toplanacağımız yer, bağımsız ve hürriyetimizin sembolü Türkiye Cumhuriyeti bayrağının altıdır. El ele, gönül gönüle vererek, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı daha da artıracağız. Daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz. Akıl ve bilim meşalesinin aydınlığında ülkemizi mutlu insanlar ülkesi yapmak hedefini hep birlikte başaracağız.

Ne mutlu ki, 91 yıl önce Büyük Önder Atatürk’ün önümüze koyduğu “muasır medeniyetler seviyesine ulaşma” hedefinde büyük mesafeler kat ettik. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan hedeflere bugün her zamankinden daha yakınız. Artık hedefimiz; ülkemizi çağdaş dünyanın da ilerisine taşımaktır.

Bu tarihi gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, tüm Vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.