KAYMAKAMLIK BİNASININ TAŞINMASI TARTIŞILIYOR

CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, kaymakamlık binasının Bodrum'da kalması...

KAYMAKAMLIK BİNASININ TAŞINMASI TARTIŞILIYOR
CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, kaymakamlık binasının Bodrum'da kalması gerektiğini bildirdi.

Öztürk, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, dünyanın ve Türkiye'nin turizm merkezlerinden olan Bodrum'un, merkez olma özelliğini kaybettiğini savundu.
Son günlerde Bodrum Kaymakamlığı'nın Bitez beldesine taşınacağı yönünde çalışmalar olduğunu belirten Öztürk, ''Adliye binası Bitez'e gitti. Bu Bodrum'a yapılmış bir haksızlıktır. Şimdi birde kaymakamlık binası Bitez'e giderse, bunun bir vebali vardır ve bu vebal hepimizindir. Bu konu siyaset üstü-partiler üstüdür'' dedi.
Kaymakamlık binasının Bitez'e gitmesinin, Bitez'in ilçe, Bodrum'un belde olması anlamı taşıyacağını öne süren Öztürk, şöyle konuştu:

''Türkiye'de hatta dünyada, kaymakamlık binalarının ilçe yerine beldede olduğu tek örnek yoktur. Bodrum merkezde fiziki olarak yer sorunu var mazereti de geçerli değildir. 2003 yılında Bodrum Lise'sinin altında bulunan 5.5 dönümlük boş alan ve otogarın bulunduğu 20 dönümlük alan resmi kurum alanı olarak imar planında kayıtlıdır. Kaymakamlık, Bodrum'da kalmalıdır. Adliye binasını da Bodrum'a geri istiyoruz.''
Öztürk, Bodrum merkez, Konacık, Bitez, Ortakent-Yahşi ve Yalı belediyelerin birleştirilmesi konusuyla ilgili olarak da ''Eğer merkezi hükümet Bodrum'un sorunlarının çözümünde samimiyse Bodrum'da 'ilçe büyükşehir' modeli tartışılmalıdır. Bu model yarımadada planlama bütünlüğünü sağlayacak bir modeldir'' diye konuştu.
Basın toplantısına katılan Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ve Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez ise CHP'li belediye başkanları olarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını söylediler.