KAYMAKAMLIK YELKEN ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) düzenlediği 4. Bölge 1. Ayak Bodrum Kaymakamlık...

KAYMAKAMLIK YELKEN ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) düzenlediği 4. Bölge 1. Ayak Bodrum Kaymakamlık Kupası Yarışları kupa töreni ile sona erdi.

İzmir, Aydın ve Muğla'dan 148 optimist, 37 Laser 4.7, 14 Laser Radial ve 4 Laser standart sporcunun katılımıyla İçmeler Yelken Kulübünde 4 gün süren yarışlarda dereceye girenlere madalyaları törenle takdim edildi.

Toplamda 9 yarışın yapıldığı Kaymakamlık Kupası Yarışları ödül törenine, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, BODER Başkanı Halil Özyurt, Federasyon yetkilileri sporcular ve aileleri katıldı.

Ödül törenini sunan Federasyon Başhakemi İlker Bayındır, 3 gün boyunca yarıştıklarını bir yarışı da bugüne sakladıklarını ancak hava muhalefeti nedeniyle yapamadıklarını ifade etti. Yarışlara 3 ilden 20 spor kulübünün iştirak ettiğini belirten İlker Bayındır, Yelken Federasyonu adına yarışlara destek veren herkese teşekkür etti.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yarışlara katılan sporculara Bodrum'a renk kattıkları için teşekkür etti. Başkan Kocadon, konuşmasına şu sözlerle devam etti;

"En büyük sorumluluğumuzun, sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğunu bilen bir yönetici olarak çocuklarını yelken sporuna yönlendiren velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca, hem Dünya, hem Avrupa şampiyonu yetiştiren eğitmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle bugün burada bu organizasyonu yapmamızı sağlayan Bodrum Kaymakamımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Yarışların Bodrum'da yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan, Federasyona teşekkür etti. Kaymakam Gödekmerdan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi;

"Bu yarışların Kaymakamlık kupası olmasını istedik ve bundan sonraki yıllarda da böyle devam etsin. Federasyonumuzda sağ olsun bunu kabul etti. Normalde en az 5 yarış yapılması halinde tamamlanabiliyor ama biz 9 yarış yaptık. Sizleri burada görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Önümüzdeki yarışlarda sizlere başarılar diliyorum ve inanıyorum ki Dünya ve Avrupa şampiyonları yine sizlerin arasından çıkacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verilirken organizasyona destek veren kurum ve kuruluşlara da plaket verildi.

4 gün süren, 4. Bölge 1. Ayak Bodrum Kaymakamlık Kupası Yarışlarında birinci olan sporcular ve kulüpleri şöyle sıralandı;

Optimist Genel Klansman-Rasim Yaşar-Urla Yelken Kulübü
Optimist Kızlar-Ece Göksu Gök-Karşıyaka Yelken Kulübü
Optimist Junior-Umut Kartal-Era Yelken Kulübü
Optimist Junior Kızlar-Okyanus Arıkan-Urla Yelken Kulübü
Laser 4.7 Genel Klasman-Berkay Abay-Foça Yelken Kulübü
Laser 4.7 Bayanlar-Ecem Elmas-Foça Yelken Kulübü
Laser 4.7 Junior-Özgür Alp Amuş-Çeşme Yelken Kulübü
Laser Radial Genel-Atakan Çimen-Yalıkavak Yelken Kulübü
Laser Radial Genç-Özgür Daniel Foster-Gökova Yelken Kulübü
Lasr Standart Genel/Genç-Onur Özkaya-Karşıyaka Yelken Kulübü