KAYRA SEZGİN DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU...

Türkiye Karate Milli takımında yer alan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü sporcusu...

KAYRA SEZGİN DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU...
Türkiye Karate Milli takımında yer alan Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü sporcusu Kayra Sezgin, Endonezya'da düzenlenen Ümit Genç Dünya Karate Şampiyonası'nda ümitler +54’de Dünya şampiyonu oldu.

Endonezya'da düzenlenen Ümit Genç Dünya Karate Şampiyonası'nda ümitler +54 KG'de Kayra Sezgin Dünya Şampiyonu oldu. Kayra Sezgin Milli Takım ile birlikte katıldığı şampiyonada, ilk turda Makedonyalı, ikinci turda Sırbistanlı, üçüncü turda Alman, yarı finalde Mısırlı, finalde ise Japon rakibini yenerek bayrağımızı dalgalandırırken, Kayra Sezgin’in B.B. Bodrumspor’dan antrenörü, Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu, sporcusunun başarısından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek kazanılan madalyayı Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı esnasında PKK terör örgütüne yönelik operasyon esnasında şehit düşen ve bugün son yolculuğuna uğurlanan Muğlalı Jandarma Teğmen Altuğ Pek’e armağan ettiklerini söyledi.

Fatih Uzunlulu gelen Dünya şampiyonluğunun ardından ise duygularını şu sözlerle aktardı;
“Yıllar süren disiplinli ve azimli çalışma, ter, gözyaşı, yorgunluk, sonunda dünya şampiyonasında altın madalyaya dönüştü. Sevgili öğrencim Kayra ve ailesine bana olan inançlarını hiçbir zaman kaybetmemelerinden dolayı, ayrıca bir sporcunun hayal edeceği son nokta olan Dünya şampiyonluğuna birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum ve madalyamızı şehit teğmenimize armağan ediyoruz.”

TED Bodrum Koleji öğrencisi olan Kayra Sezgin’in Dünya şampiyonluğu Bodrum’da bir çok kişi tarafından sevinçle karşılanırken, Dünya şampiyonu Bodrumlu sporcu için Pazartesi günü görkemli bir karşılama töreni hazırlanıyor.