Ateş Ederken Suçüstü Yakalandı!

Bodrum’da yaşadığı sitede havalı silahla bahçesine giren kedileri yaraladığı iddia edilen şahsa, site sakinleri tepki gösterdi. Aynı sitede 2 yıldan beri kedi zehirlenmeleri yaşandığı, birçok hayvanın vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını hatta kör olduğunu ifade eden site sakinleri yaşananlarının zanlısının bu kişi olabileceğini iddia etti.

Ateş Ederken Suçüstü Yakalandı!

Edinilen bilgiye göre Ortakent –Yahşi Mahallesi’nde ikamet eden Servet Eroğlu, aynı sitede yaşayan başka bir şahsın, evinin bahçesinde toplanan kedilere elindeki havalı tüfekle atış yaptığını gördü. Eroğlu, kedilere atış yapan şahsa tepki gösterince ikili arasında sözlü tartışma yaşandı. O tartışma anlarını ise Servet Eroğlu’nun oğlu Ümit Eroğlu cep telefonuyla kayıt altına aldı. 

Görüntülerde şahıs kendini “Bu silah değil. Bu ufacık, toplu iğne başı kadar top atıyor. Bu oyuncak. Kedi girmesin, bırakma o zaman. Ben köpeğimi senin oraya bırakıyor muyum? Benim köpeğim gelip senin bahçene s…mu? Benim köpeğim gelip senin oraları tüy yapıyor mu? Bırakma o zaman kedini” ifadeleriyle savunduğu duyuluyor.  

Şahıs ile tartışmayı uzatmayan Eroğlu Ailesi daha sonra durumu polise ihbar etti. Konuyla ilgili Kent Haber’e konuşan Ümit Eroğlu, “Bizim sitede 2 yıldır kedi zehirlenmeleri yaşanıyor. Ayrıca buradaki bazı kedilerin topalladığını, kimisinin gözünün çıktığını görüyoruz. 2 ay önce bizim kedinin ön ve arka ayağı ile başında yara vardı. Biz diğer kedilerle kavga etti zannediyorduk. Dün babam bahçede otururken bu sitede oturan bir şahsın elindeki kalaşnikof benzeri bir silahla evinin bahçesinde toplanan kedilere atış yaptığını gördük. Babam müdahale etti, tartışma yaşadık. Biz site yönetimine söyledik. Polise haber verdik. Ayrıca CİMER’e de şikayette bulundum. Demek ki bu sitedeki suçlu bu adam. Başka bir açıklaması yok. Çünkü diğer komşularımızın hepsi kedilerin başında pervane gibi, çok seviyorlar. Ne attığı belli değil, boncuk mu atıyor mermi mi atıyor. Bir de ‘Bu boncuk bir şey yapmıyor’ diyor. Bir şey yapmış ki bu hayvanlar yaralı” dedi.