Kendisini Yakmaya Kalktı

Bodrum’da 3 yıllığına kiraladığı restoranından eşyaları rızası dışında götürülen Halis Akses, benzin bidonuyla kendisini yakmaya kalktı. Çevredeki vatandaşlar tarafından elindeki benzin bidonu alınan Akses, bugün basın mensuplarına açıklama yaparak yaşadıklarını anlattı.

Kendisini Yakmaya Kalktı

2021 yılında Ankara’dan Bodrum’a gelen Halis Akses, eşi ile birlikte Gümbet Mahallesi’ndeki bir otelin önündeki restoranı kiraladı. Daha sonra otel el değiştirdi, Akses yeni işletmecilerle de 3 yıllık kontrat imzaladı, bir yıllık parasını da peşin verdi. İddiaya göre kendisini restorandan çıkartmak isteyen otel işletmecileri, dükkanının elektriğini ve suyunu kesti.

Bu sezon işyerini açamayan Halis Akses’in restorandaki eşyaları iddiaya göre otelin içinden duvarı kırılarak kamyonete yüklendi, depoya taşındı.

Bunun üzerine sinir krizleri geçiren Akses, benzin bidonu ile bölgeye gelip kendisini yakmak istedi. İhbarın ardından 112 Acil Sağlık ve itfaiye ekibi de olay yerine sevk edildi. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle Akses’in elindeki bidon alındı. Akses, daha sonra ifade verme üzere karakola götürüldü.

Bugün basın mensuplarına açıklama yapan Halis Akses, oteli işleten kişilerle 3 yıllık kontrat yaptığını dile getirerek şunları söyledi;

“Bir yıllık kirasını peşin verdim, 8 aydır dükkanıma giremiyorum. Benim elektriğimi, suyumu kestiler. ‘Burayı boşaltacaksınız, asarız keseriz. Biz Bodrum aslanlarıyız’ dediler. Ben işletmeciyim, buraya bir yatırım yapmışım. Polise gittim, savcılığa gittim. Her şey elimde mevcut. Benim duvarımı yıkarak, işletmeme zarar vererek eşyalarımı kendi depolarına götürdüler. Daha sonra da dükkanıma çöküyorlar. Burası dağ başı mı? Ben yüce Türk adaletine güvenmek istiyorum. Ben kime güveneyim. Dün cinnet getirdim, oraya kendimi yakmak için gittim. Elimde benzin bidonuyla kendimi yakıyordum, itfaiye geldi, polis geldi. Benim artık kaybedecek bir şeyim kalmadı, bir tek canım var. Gerekirse onu da vereceğim. Sonuna kadar mücadele edeceğim, pes etmeyeceğim.”

Halis Akses eşi Hilal Gül ise “Bana ait ruhsatlı, vergili dükkanım şu anda nerede? Biz kirayı ödedik. Banka dekontları mevcut. Belgelerimiz elimizde.” diye konuştu.