KENT HABER'İN YAYINI AMACINA ULAŞTI!..

Torba yakınlarında bulunan vahşi atık depolama alanında ıslah çalışmaları devam...

KENT HABER'İN YAYINI AMACINA ULAŞTI!..
Torba yakınlarında bulunan vahşi atık depolama alanında ıslah çalışmaları devam ederken, hafriyat dökümünün de önüne geçildi.

Geçtiğimiz günlerde Kent Haber'in gündeme getirdiği, rehabilitasyon çalışmalarının devam ettiği çöplük alanına hafriyat döküldüğü yönündeki yayınımız sonrası çöplük alanında yeni tedbirler alındı.

Bodrum Orman İşletme Şefliğinden edinilen bilgilere göre çöplük alanına hafriyat dökülmesi tamamen yasaklandı. Yetkililer, alana hafriyat döken kamyonlar hakkında da yasal işlemler uygulandığını belirttiler. Yetkililer ayrıca, çöplük alanında Orman Muhafaza Memurlarının görevlendirildiğine dikkat çekerek evsel atıkların döküm işlemlerinin devam ettiğini ancak hafriyat dökümüne kesinlikle izin verilmediğini belirttiler.

Yaklaşık üç ay önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzalanan mutabakat zaptının ardından, Bodrum Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında bölgenin tekrar doğaya kazandırılması ile ilgili bir protokol imzalandı. Alınan bu kararın ve atılan imzaların ardından rehabilitasyonla ilgili çalışmalar sürerken, diğer taraftan yasak olduğu halde Bodrum çöplüğüne önemli miktarda hafriyat döküldüğü gözlenmişti.