KENT KONSEYİ TOPLANTISINDA ÖZGECAN CİNAYETİNE TEPKİ!

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinin...

KENT KONSEYİ TOPLANTISINDA ÖZGECAN CİNAYETİNE TEPKİ!
Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinin görüşülmesi için bir toplantı düzenlendi.

Bodrum Belediyesi eski meclis salonunda sabah saatlerinde gerçekleştirilen toplantıya, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nermin Gönen başkanlık etti. Toplantıda, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fatoş Eraslan, CHP Kadın Kolları Başkanı Ender Taşören, Cumhuriyet Kadınları Halikarnas Şubesi Başkanı Dr. Bedriye Gürkan, Kadın Dayanışma Derneği temsilcisi Figan Erozan, ÇYDD'den Feriha Beriş ve Bodrum Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilisi Fulya Özkan hazır bulundu.

Bodrum'daki bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı toplantının gündemi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Bodrum'da yapılması planlanan etkinliklerin görüşülmesi, fikir alışverişinde bulunulmasıydı. Ancak Mersin'de hunharca katledilen üniversite öğrenci Özgecan Aslan olayı toplantıya katılanlarca nefretle kınandı.

Kent Haber'e konuşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nermin Gönen şöyle konuştu;

"Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerini organize etmek ve bir platform oluşturmak amacıyla bir toplantı yaptık. Bodrum'daki sivil toplum kuruluşlarını ve konu ile ilgili kamu kuruluşu temsilcilerini davet ettik. 8 Mart günü Bodrum Yarımadasında herkesin katılacağı, birlik ve beraberliğin olacağı bir platform oluşturarak etkinlikler yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Özgecan Aslan'ın öldürülmesi olayını konuşmanın bile kendilerine büyük üzüntü verdiğini belirten Gönen sözlerine şöyle devam etti;

"Böyle bir vahşetin konuşulması bile bize üzüntü veriyor. Hepimizin yürekleri paramparça. Kadınların bunları hak etmediğini, bir vatandaş olarak eşit ve özgür bir şekilde yaşamaları gerektiğini düşünüyoruz" dedi.