KENT KONSEYİNDEN SAĞLIK PROJESİ…

Bodrum Kent Konseyi ve Üniversal Hospital Hastanesinin işbirliğinde hazırlanan sağlık...

KENT KONSEYİNDEN SAĞLIK PROJESİ…
Bodrum Kent Konseyi ve Üniversal Hospital Hastanesinin işbirliğinde hazırlanan sağlık ve eğitim programı Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan’a sunuldu.

Bodrum Kaymakamlığı toplantı salonun gerçekleşen sunumda Kent Konseyinden Başkan Hamdi Topçuoğlu, Başkan Yardımcısı Nermin Gönen, Genel Sekreter Filiz Uygun, Kadın Meclisi Eğitim Sorumlusu Gülhan Karay ile birlikte Üniversal Hospital Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Osman Akdemir, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin, Özel Bodrum Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Nedret Tanacı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nuray Oral, Toplum Sağlığı Görevlileri ve Bazı Belediyelerden görevliler katıldı.

2013 yılında uygulanması planlanan programın sağlık ayağını üstlenen Üniversal Hospital Hastanesi adına konuşan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Osman Akdemir geliştirdikleri ‘’Sağlık Tabip’’ programı hakkında bilgiler verdi.

Pilot bölge olarak seçilen Cevat Şakir Mahallesinde başlayarak daha sonra bütün Yarımada da uygulanması hedeflenen proje kapsamında vatandaşların tansiyon takipleri yapılarak tansiyon rahatsızlıkları hakkında eğitimler verilecek.

Toplantıda bir konuşma yapan Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, tansiyon rahatsızlıklarının çok yaygın olarak görüldüğünü dolayısıyla böyle bir konuda çalışma yapan Kent Konseyinin çalışmalarından memnun olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“İnsanlarımızın sağlığını ilgilendiren konuda çalışma yapan Kent Konseyimizin bu çalışması bizi memnun etti. İnşallah bundan sonra bu şekilde etkinliklerde bizde elimizden geldiği kadar sizlerin yanında olacağız’’ dedi.