Kış, Ocak Ortasında Geldi...

Uzun süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasının ülkemizi etkisi altına almasıyla mevsim normallerine düştü.

Kış, Ocak Ortasında Geldi...

Kar yağışı yurdun birçok bölümünde etkili olurken, Bodrum'da da soğuk hava kendini hissettirmeye başladı. Bodrum'da 3 gündür mevsim normallerinde seyreden sıcaklıkların, son meteorolojik verilere göre Pazar gününden itibaren mevsim normallerinin de altına düşmesi bekleniyor. Pazar gününden itibaren önümüzdeki hafta sonuna kadar en düşük sıcaklığın 3-4 derece, en yüksek sıcaklığın ise 9-10 derece dolaylarında olması tahmin ediliyor. Sıcaklıkların Karaova genelinde 1-2 derece daha düşük seyredeceği tahmin edilirken, Pazar gece saatlerinde Karaova'nın yüksek kesimlerinde hafif kar yağışı de görülebilir.

Bodrum'da aralıklarla etkili olan yağışlı havanın Pazar akşam saatlerinde kadar hafif şekilde aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta boyunca ise bölgede yağış beklenmiyor. Hafta boyunca zaman zaman kuvvetli Poyraz'ın da etkisiyle kendini iyice hissettirecek olan soğuk havanın, 23 Ocak Cumartesi gününden itibaren rüzgar yönünün Güneyli yönlerden esmesiyle birlikte mevsim normallerine çıkması bekleniyor.