Kitabını Bodrumlu Okurları İçin İmzaladı

Ünlü yazar Nermin Bezmen, yaşam deneyimleri ve okurlarına verdiği yanıtlardan oluşan "Ay Taşı Tanrıçaları" isimli kitabını, Bodrumlu okurları için imzaladı.

Kitabını Bodrumlu Okurları İçin İmzaladı

Milta Marina’daki D&R mağazasında düzenlenen imza gününe yazarın çok sayıda okuru ilgi gösterdi. Bezmen, Ay Taşı Tanrıçaları isimli kitabının yanında daha önceki yıllarda yazdığı kitaplarını da Bodrumlu okurları için imzaladı. 

İmza günü sonra Double Tree By Hilton Otelde edebiyat söyleşisi yapan Bezmen, Doğan Kitap yayınevinden çıkan Ay Taşı Tanrıçaları ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu kitap, okurlarımın yıllardır bana sorduğu, şahsıma yönlendirdikleri soruların bir kısmının yanıtlarından oluşuyor. Ortak paydada bileşenleri buluşturduğum bir kitap oldu. Burada kadın olmanın anlamıyla, var olmanın erkekle bütünleşerek yaradılışın mucizesine bir sunumun ne kadar özel olduğunu ve cinsiyetlerimizin her birimiz için ne kadar kıymetli olduğu, kadının Dünya’daki varlığı sebebiyle ileriye dönük bırakacağı izler üzerine yaşadıklarım, düşüncelerim, tecrübelerim ve anılarımdan oluşuyor. Yer yer komik, yer yer öğretici nitelikte derlediğim bir kitap. Bu kitap kendi devrine has zaman dilimlerinde parça parça yazılmış kitap. Bunlar benim okurlarıma verdiğim cevaplardı. Onları aynı başlıklar altında ayırarak bir araya getirmem 6 ayımı aldı. Bir de tabi bu kitaptakiler hayat görüşümün tamamı değil, hepsi bu kadar sayfada sınırlı değil. Seçmeler yaptım.”

Yeni kitabı için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Bezmen, şu ifadelere yer verdi:

“Bu benim 25 ve 26’ncı kitabım. Yeni kitap için de çalışmalarıma başladım. 1400’lerin Osmanlı ve Amerika bağlamlı, uzun soluklu bir çalışma isteyen proje olduğu için onu kısa bir sürece sıkıştırmak istemedim. O kitabı okurlarıma önümüzdeki sene sunacağım.” dedi.

Muhabir: Hamdi Yörür