Hayvanlar İçin İmzalayacak...

Şair ve Yazar Baydar Özcan, Bodrum’da düzenleyeceği imza gününde elde edilen geliri Güllük’teki barınağa bağışlayacak. 

Hayvanlar İçin İmzalayacak...

Şair ve Yazar Baydar Özcan, Bodrum’da düzenleyeceği imza gününde elde edilen geliri Güllük’teki barınağa bağışlayacak. 

Daha önceki yıllarda UNICEF, CARİTAS, HEKS, PESTALOZZİ, Bakırköy Sahipsiz Çocuklar Yurdu gibi kurumlar için yardım kampanyaları gerçekleştiren Baydar Özcan, bu kez de Milas’ın Güllük Mahallesi’ndeki hayvan barınağı için Bodrum’da bir imza günü yapıyor. 

11 Ağustos Pazar günü Çarşı Mahallesi Adliye Sokak üzerinde faaliyet gösteren Güneş Kitap Cafe ve Sahaf’ta gerçekleştirilecek imza günü saat 17.00’da başlayacak. 
İmza günü ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sevgi Her Şeye Bedeldir’ der Baydar Özcan. Sevgi onun çocuk kalmış yanı. Onun yaşama isteği ve direnme gücü sevgiye dayanır. Herkes sever annesini, babasını, sevgilisini, çocuğunu, arkadaşını Baydar Özcan bizi şiirlerindeki sözcükleri ile yaşamındaki davranışıyla bir adım öteye taşır. Kör kalmış unutulmuş yabancılaştığımız sevgiye ve yardıma ihtiyaç duyanları hatırlatır bize. Bu kez sokak hayvanları için çağrıda bulunuyor. Sokakta çöp tenekelerinin yanında yemek arayan, kavurucu yaz sıcaklarında susuzluğunu gidermek isteyen köpeklerin yardımı için bir etkinlik düzenliyor, bizi birlik olmaya, bir olmaya çağırıyor. Baydar Özcan şair, yazar, gazeteci, uluslararası kültür köprüsü kurucusu ve elçisi olmasının ötesinde bence ‘sevgi elçisidir. Baydar Özcan sayısız yardım kampanyaları düzenledi. Bunlardan bazıları; İsviçre’de UNICEF, CARİTAS, HEKS ve PESTALOZZİ çalışmalarıdır. Ardından ‘Bakırköy Sahipsiz Çocuklar Yurdu’ için yardım kampanyası düzenlemiştir. Şimdi bize Bodrum’dan sesleniyor. 11 Ağustos 2019’da saat 17:00’da Güneş Kitap Cafe ve Sahaf’ta düzenlenecek imza günündeki kitaplarının bütün gelirini Güllük’teki barınağa bağışlayacaktır.”