Kızılağaç'ta Yarış Öncesi Bakım Onarım

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 14-15 Mayıs’ta düzenlenecek Uluslararası Halikarnas Granfondo Bisiklet Yarışının gerçekleşeceği Bodrum Kızılağaç ve Milas Ağaçlıhöyük güzergâhında bakım onarım çalışmalarına devam ediyor.

Kızılağaç'ta Yarış Öncesi Bakım Onarım

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kanalizasyon ve arıtma altyapısı çalışmaları nedeniyle uzun zamandır vatandaşların büyük tepkilerine neden olan yol sorunu yaşayan Kızılağaç'ta, hafta sonu düzenlenecek bisiklet yarışları öncesi yol bakım çalışması gerçekleştiriliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonun yaklaşması ve hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte çalışmalarına da hız verdi. 

2014 yılından bu yana 2 bin 869 kilometre asfaltlama çalışması yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınması ile birlikte özellikle altyapı çalışmalarından dolayı bozulan ve il genelinde kendi, sorumluluk alnında bulunan yolların bakım onarım çalışmalarına hız verdi. 

Çalışmalar kapsamında 14-15 Mayıs tarihleri arasında Bodrum'da başlayacak ve 68 kilometrelik güzergahta gerçekleşecek olan “Uluslararası Halikarnas Granfondo Bisiklet Yarışı” için de Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda kalan yollarda bakım onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Yarışma güzergahında olan Bodrum'un Kızılağaç mahallesi ile Milas'ın Ağaçlıhöyük mahallesi arasında yağmur ve ağır tonajlı araçların yolda yarattığı tahribatlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi, ekipleri tarafından gideriliyor. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 68 kilometrelik güzergahın yarış öncesi bakım onarım çalışmalarının tamamlanacağı duyuruldu.