KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan ''Türk Kızılay'ı haftası'' etkinlikleri...

KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR
29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan ''Türk Kızılay'ı haftası'' etkinlikleri kapsamında, Bodrum'da Kızılay çadırı kuruldu, çok sayıda vatandaş kan bağışında bulundu.

Kızılay Bodrum Şubesi tarafından Bodrum Belediye meydanında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya aralarında Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demiröz’ün de bulunduğu çok sayıda duyarlı Bodrumlular başta olmak üzere, çevre beldelerden gelenlerde ilgi gösterdi.

Bodrum Kızılay Şube Başkanı Taylan Tüfek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılay haftası etkinliklerini kutladıklarını ve katılımın iyi geçtiğini söyledi. Kutlamalar çerçevesinde kan alımları da yaptıklarını ifade eden Tüfek, ''29 Ekim -4 Kasım haftasını Kızılay haftası olarak kutluyoruz. Kutlamalar çerçevesinde biz kan alımları yapıyoruz. Kan merkezlerimizden gelen arkadaşlarımız kan alımı yapıyor'' dedi.

Kızılay'ın sadece kan alım merkezi olmadığına dikkat çeken Tüfek, şöyle konuştu:

''Bize genel merkezden gelen talimatlar doğrultusunda okullarımızda gençlerimizi Kızılay konusunda bilgilendiriyoruz. Kızılay sadece kan verme merkezi değil, Kızılay her konuda insanlarımızı kucaklamıştır kucaklamaya devam edecektir'' diye konuştu.

Öte yandan kan bağışına destek veren vatandaşlar ise, Kızılay'a düzenli olarak bağışta bulunduklarını ve kanın her an ihtiyaç olduğuna dikkat çektiler. Yetkililer 4 Kasım tarihine kadar Bodrum'daki bazı okullarda Kızılay ile ilgili bilgilendirme etkinlikleri düzenleneceğini bildirdiler.