KOCADON BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, daha önce "Sürpriz" diyerek konusunu açıklamadığı...

KOCADON BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN İSTİFA ETTİ
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, daha önce "Sürpriz" diyerek konusunu açıklamadığı basın toplantısını makamında gerçekleştirdi.

"VAHŞİ DEPOLAMA SORUNU ÇÖZÜLECEK"

Toplantıda ilk olarak vahşi depoloma konusuna değinen Kocadon, bu konuda İstanbul'da araştırma yaptıklarını ve Bodrum'da bulunan vahşi depolama alanına metan gazından enerji üretecek bir tesis kurmak istediklerini söyledi.Bu konuda AB fonlarından faydalanacaklarının altını çizen Kocadon, bakanlığın verdiği desteğede değinerek "Ankara'ya yüzümüzü döneceğiz, çünkü buna ihtiyaç var." dedi.

"BODRUM MEDENİYET DEMEKTİR"

Esnafla her zaman iç içe olduklarını ifade eden Mehmet Kocadon, yarımadadaki suç oranın düşük olmasına dikkat çekerek, "Eğer Türkiye'de medeniyetten bahsedeceksek her taraf Bodrum gibi olmalıdır" şeklinde konuştu.

BODRUM BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN AYRILDIM

Kocadon'un "sürpriz" diye nitelendirdiği açıklaması ise Bodrum Belediyeler Birliği konusunda geldi.

20 Temmuz'da yapılan başkanlık seçimlerinde gergin anların yaşandığı "Belediyeler Birliği" konusuna "Artık Bodrum Belediyeler Birliğinden ayrıldım." sözleriyle başlayan Kocadon bunun sebebini ise şöyle açıkladı.

"Bugüne kadar belediye birliği başkanlık seçimlerinde hiçbir zaman başkan arayışı içine girilmemişti. Bir toplumu ayakta tutan örf, adet ve geleneklerdir. Bunların dışına çıktığınızda yok olur gidersiniz. Ama bugün bazı belediye başkanları bu geleneği bozma çabası içerisindeler. Bu da bizi üzdü."

"BODRUM BİR ÜST KİMLİKTİR"

Kendisiyle birlikte 6 belediye başkanının da bu karara destek verdiğini ifade eden Kocadon, üst kimliğimizi korumamız gerek dedi ve ekledi, "Bugün belde belediyelerinin üzerinden Bodrum ibaresini çekersek herkes sorar burası neresi diye"

BELEDİYELER BİRLİĞİ SİYASİ HESAPLAŞMANIN YERİ OLDU

Gazetecilerin, "Bodrum Belediyeler Birliği Başkanı seçilen Mehmet Tosun seçimlerin ardından sizi hiç aradı mı*" sorusunu "Beni hiç kimse aramadı" diye yanıtlayan Kocadon, Bodrum Belediyeler Birliğinin siyasi bir atmosfere çekildiğini savundu.

Birlikten çekilme kararını ise, Belediyeler Birliğin siyasi bir hesaplaşmanın yeri olarak görülmesine bağladı.


KİMSE HIRSI İÇİN BODRUM'U KULLANMASIN

Bodrum'un çözülmeyi bekleyen birçok sorunu olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Kimse hırsı için Bodrum'u kullanmasın" diyerek, Bodrum Belediyeler Birliğini içinde bulunduğu durumu şu cümleleyle özetledi;

"Ölü doğmuş bir çocuğu, yoğun bakımda çok fazla yaşatamazsınız"


ANTİK TİYATRO'DA KONSERE KARŞIYIM

Bodrum Belediyeler Birliğinden ayrılmasını bu sözlerle ifade eden Mehmet Kocadon ardından Bodrum gündemindeki ­konuları değerlendirdi.

Yarımada'daki belediye sayısının fazla olduğunu dikkat çeken Kocadon, ilk etapta Bodrum'un İlçe Büyükşehir Belediyesi olması gerektiğine işaret etti.

Son olarak yaz aylarında ,Bodrum'da inanılmaz bir konser enflasyonu olduğunu dile getiren Mehmet Kocadon, konserlerin önümüzdeki yıllarda daha düzenli olacağını belirtti ve Antik Tiyatro'da konser organizasyonları yapılmasına karşı olduğunu söyledi.Kent Haber. Emre Bahadur / Kamera: Gökhan Akgözlü