KOCADON İÇİN KRİTİK GÜN PAZARTESİ!

1 Haziran’da savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Bodrum 3.sulh Ceza mahkemesi...

KOCADON İÇİN KRİTİK GÜN PAZARTESİ!
1 Haziran’da savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Bodrum 3.sulh Ceza mahkemesi tarafından, Suç Amaçlı kurulan örgütün lideri olduğu gerekçesiyle tutuklanarak Muğla Kapalı Cezaevine gönderilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon için kritik gün Pazartesi.

Kocadon’un avukatları tarafından geçtiğimiz hafta bir üst mahkemeye yapılan itirazla tutuksuz yargılanma talebinin, Pazartesi günü mahkeme tarafından değerlendirilerek kararın açıklanması bekleniyor. Öte yandan Pazartesi günü olağanüstü olarak toplanacak Bodrum Belediye Meclisinde ise Başkan Vekili seçimi var. Geçtiğimiz hafta siyasi kulislerinin en hararetli tartışma konusu olan Bodrum Belediye Başkanlığı’na kimin vekâlet edeceği sorusu yarın cevabını bulacak. Siyasi kulislerde öne çıkan isim ise CHP Bodrum Belediye Meclis Üyesi Taner Uslu.

Kocadon cephesindeki bir diğer gelişme ise, yine Pazartesi akşamüzeri saat 18.00’de yapılacağı günler öncesinde açıklanan ve sosyal medyadan kampanya yürütülen “Bodrum Başkanını Geri İstiyor” destek toplantısının Pazar akşam saatlerinde aniden iptal edilmesi oldu. Facebook internet sitesindeki gruba katılmış birçok üye, site yöneticisi Özay Kartal’ın iptal kararını paylaşmasının ardından tepkilerini sert üslupla dile getirdiler. Alınan iptal kararının hukukçuların tavsiyeleriyle Kocadon ailesine ait olduğu açıklanırken, bazı üyeler yazdıkları mesajlarla yinede yarın 18’de Belediye Meydanına giderek destek gösterisi yapacaklarının altını çizdiler.