KOM EKİPLERİNDEN FUHUŞ ÇETESİNE DARBE

Bodrum ve İzmir’de yapılan fuhuş operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık...

KOM EKİPLERİNDEN FUHUŞ ÇETESİNE DARBE
Bodrum ve İzmir’de yapılan fuhuş operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri ağlarına düşürdükleri yabancı uyruklu kadınlara Bodrum'da zorla fuhuş yaptırdığı tespit edilen çeteyi 1 yıl bir yıl boyunca teknik takibe aldı.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Büro Amirliği ekipleri teknik takip ve edindikleri istihbarat neticesinde Bodrum'da çalışma başlattı. Çoğunluğu yabancı uyruklu kadınlar olmak üzere 21 kadına tehdit ve cebir kullanarak fuhuş yaptırdığı tespit edilen örgüte İzmir ve Bodrum’da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Yaklaşık 1 yıl süren takibin ardından düzenlenen operasyonlar sonucunda 8 kişi gözaltına alındı. KOM Büro Amirliğinde ifade işlemleri gerçekleştirilen 8 kişiden 4’ü Savcılığın talimatı ile serbest bırakılırken, M.Ç., M.Ç., M.Ç. isimli üç kardeş ile G.A. sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Örgütlü İnsan Ticareti yapmak suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerin Savcılıktaki sorgulamaları sürüyor.

Öte yandan Bodrum KOM Büro Amirliği tarafından yapılan diğer bir çalışma ise Tefecilik suçuna yönelik oldu. Bodrum’da çok sayıda kişiyi mağdur ettiği öğrenilen A.K. isimli zanlı tefecilik yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

A.K.’nin ev ve işyerinde yapılan aramalarda çok sayıda çek, senet ve hesap defterleri bulundu. İşlemleri tamamlanan şüpheli adli makamlara sevk edildi.