Komadan Sonra Koronayı da Yendi...

Bodrum’dan geçirdiği ağır rahatsızlık sonrası komaya girip tedavisinin ardından Afyon’a gönderilen Sezai Özgenç, burada yakalandığı koronavirüs hastalığını da yendi.

Komadan Sonra Koronayı da Yendi...

İslamhaneleri Mahallesi’nde tarla içerisindeki bir evde yalnız yaşayan ve çoklu organ yetmezliği sebebiyle günlük yaşamını tek başına idame ettiremez duruma gelen 51 yaşındaki Sezai Özgenç, geçen Şubat ayında şeker komasına girmesi ve durumunun iyice ağırlaşması sebebiyle Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hastanede sağlığına kavuşmasının ardından Afyon'da bir bakımevine yerleştirilen Özgenç burada koronavirüs hastalığına yakalandı. 

Yerleştirildiği bakımevinde covid-19 belirtileri baş gösterince, bakımevindeki diğer vatandaşlar ve personelle birlikte test yapılan Özgenç’in testi pozitif çıktı. Özgenç, bunun üzerine Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Yaklaşık 10 süren yoğun bakım tedavi sürecinden sonra yarın servise alınacağı öğrenilen Sezai Özgenç'in, sağlık durumunun iyiye gittiği bilgisine ulaşıldı. Servise alınması planlanan Özgenç'in sürüntü testlerinin negatife dönmesinin ardından yaşadığı bakımevine tekrar gönderileceği öğrenildi.

 

Haber:  Ali Peltek