KOMÜNİST BAŞKAN BODRUM’A GELİYOR…

Türkiye'de TKP'nin tek belediye başkanı, örnek tarım uygulamaları ve sosyal belediyecilik...

KOMÜNİST BAŞKAN BODRUM’A GELİYOR…
Türkiye'de TKP'nin tek belediye başkanı, örnek tarım uygulamaları ve sosyal belediyecilik alanında ezber bozan çalışmaları nedeni ile adından söz ettiren, Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu 24 Şubat Cuma günü Bodrum’a geliyor.

Uyguladığı yerel yönetim modeliyle büyük ilgi ve takdir toplayan Maçoğlu, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’nin davetlisi olarak geleceği Bodrum'da iki gün misafir edilecek. Programa ev sahipliği yapacak olan Bodrum Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği Başkanı Cem Yalçın ziyaret ilgili şu bilgileri verdi;

“Fatih Başkan, Dernek üyelerimizden Bülent Dizi kardeşimizin yakını aynı köylüsü. Fikir ondan çıktı. Fatih Maçoğlu yaptığı sosyal belediyecilik anlayışı ile Türkiye’nin çok yakından takip ettiği ve merak ettiği bir isim. Bizlerde örnek bir belediyecilik anlayışı ile örnek olan bu insanı yakından tanımak, canlarımız ile bir sohbet ortamı yaratabilmek için davet ettik. Fatih Başkan programının da uygun olması ile Bodrum’a gelecek ve iki gün misafirimiz olacak. Cuma akşamı saat 20:00’de dernek binamızda mütevazi bir söyleşi yapacağız" dedi.

Türkiye 30 Mart 2014’te düzenlenen yerel seçimler sonucunda, Tunceli Ovacık İlçesi’nde Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu oyların %36.1’ini alarak Türkiye’nin ilk komünist belediye başkanı seçilmişti.

YAPTIKLARINI HER GÖRÜŞTEN İNSAN TAKİP EDİYOR…

Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Maçoğlu yaptığı çalışmalarla sürekli ülke gündeminde yer aldı. Ulaşımın ücretsiz, suyun Türkiye’nin en ucuzu olduğu Ovacık’ta Başkan Maçoğlu halkla birlikte tarlada çalışıyor, üretilen ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtıp artan ürünü internet üzerinden tüm ülkeye pazarlayarak belediyeye gelir elde ediyor, kütüphaneler kuruyor, öğrencilere burs sağlıyor.

Sadece sosyalist kesimin değil, farklı görüşlerden birçok belediyenin de yakından takip ettiği Maçoğlu, 24 Şubat Cuma Günü Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’nde saat 20.00’de Bodrumlularla bir araya gelecek.