KONACIKLILAR İLGİSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ!

Konacık Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar mahallelerindeki yaşadıkları altyapı sorunlarını...

KONACIKLILAR İLGİSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ!
Konacık Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar mahallelerindeki yaşadıkları altyapı sorunlarını çözüme kavuşturulmaması nedeniyle tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlar yaşadıkları sorunlara yetkililerce bir an önce son verilmesini istedi.

Konacık Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde yaşayan vatandaşlar, cadde üzerindeki dereye bağlanan atık su giderinin uzun süredir tıkalı olduğunu ve yukarı hanelerden atık su bırakıldığı zamanlarda evlerinin girişlerini su bastığını ifade ettiler. Kimi mahalleli de sokaklarının temizlik ve bakımının ekiplerce yapılmadığını, temizlik işlerini ellerine süpürge alarak kendilerinin gerçekleştirdiğini anlattı. Vatandaşların şikayetini dile getirdiği bir başka konu ise mahalle içerisinden geçen derenin bakımsızlığı ve içerisinin çöplerle dolu olması.

Mahalleli olarak yaşadıkları sorunları Kent Haber’e anlatan Abdulhalim Reis, yukarı hanelerden atık su bırakıldığı zamanlarda giderin tıkalı olması nedeniyle evlerinin girişlerini su bastığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Bizim sıkıntımızın ilk başladığı nokta bu yolun yükseltilmesi. Bizi aşağıda bıraktılar. Biz daha sonra burada yeniden düzenleme yaptık ama yapılan su gideri kendileri tarafından kırılıp tıkandığında gelip tamir etmedikleri için bu su burada böyle birikiyor. Kendi paramızla açtırmaya çalıştık fakat açamadılar. Defalarca kendilerine ilettiğimiz halde de gelip açmıyorlar” dedi.

2015 yılında yaşanan sel felaketinde derenin ıslah edilmemesi nedeniyle sokaklarını su bastığını dile getiren Reis, “Derenin sıkıntısı insanların kendi kafalarına göre dereyi doldurması. Orada biriken su birden taştığında burada problem yaşanıyor. Derenin ıslah edilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bir başka mahalle sakini İsmail Başkaya ise “Sel felaketinde canımızı zor kurtardık, arabamız sele kapıldı, değiştirmek durumunda kaldık. Sel günü caddedeki dörtyola taş toprak yığıldı. 2 senedir temizlenmiyordu, kendim çıktım temizledim. Yarın şiddetli bir yağışta burası yine aynı olacak. Aynı şeyleri yeniden yaşayacağız. Bu sorunlarımız kim çözecek merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konacık Mahallesi ile Ortakent Mahallesi arasında kıyaslama yapan Hafize Başkaya da “Mehmet Kocadon Ortakent’i pırıl pırıl yapıyor ama burası pislik içerisinde. Ben artık dayanamıyorum. Lütfen buraya da el atsın. Seçim zamanı oy topladı buradan, burayla da ilgilensin” dedi.