KONACIK’TA ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün...

KONACIK’TA ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72.yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Konacık’ta da düzenlenen törenle anıldı.
Konacık Belediyesi önünde düzenlenen anma törenine; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Belediye Meclis Üyeleri, Konacık Merkez Mahalle Muhtarı Mehmet Kuru, Beldede bulunan siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve banka temsilcileri, İlköğretim Okulları, Gelişim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri, Konacık Belediye Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konacık Belediyesi önündeki Atatürk Büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan anma töreni saat:09.05'te 2 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile son buldu.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 72. Yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenledikleri belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun; “Eşsiz bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaş’ımızın ardından ülkemizi muasır medeniyete eriştiren eşsiz devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 72. yıldönümünde minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz” dedi.