KONACIK’TA ULAŞIMA BİR ÇÖZÜM DAHA

Konacık Belediyesi tarafından anayol güzergâhındaki trafik yoğunluğunu azaltmak,...

KONACIK’TA ULAŞIMA BİR ÇÖZÜM DAHA
Konacık Belediyesi tarafından anayol güzergâhındaki trafik yoğunluğunu azaltmak, araç ve yaya geçişini rahatlatmak için servis yolu açma ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Yarımada’nın en yoğun trafik bölgesi olan ve aynı zamanda D – 330 karayolunun üzerinden geçtiği Konacık Beldesi Atatürk Bulvarı’nda, trafik yoğunluğunu azaltmak, araç ve yaya geçişini rahatlatmak için servis yolu açma ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ticari işletmelerin trafik sorununu, servis yollarıyla mümkün olduğu kadar çözmeye çalıştıklarını belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Önümüzdeki süreçte Konacık genelindeki ticari işletmelerimizin önündeki servis yollarını açmak ve otopark alanları oluşturmak suretiyle anayol ile ticari işletmelerin trafiğini birbirlerinden ayırmak için çalışmalarımız devam edecek. Konacık beldesinde yaşayan vatandaşlarımızın da anayolu güzergâhını kullanmadan servis yollarını ve diğer imar yollarını kullanmak suretiyle, daha rahat ve daha kısa sürede kaza riski de oluşturmadan belde içerisinde işlerini halletmeleri noktasında çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Mayıs ayının ortasında olduklarını ve Haziran ayında da çalışmalarının devam edeceğini belirten Başkan Mehmet Tosun sözlerine şu sözlerle devam etti;

“Beldemizin muhtelif yerlerinde yol yapım ve parke - kaldırım düzenleme çalışmaları devam etmekte.Pazar yeri ile ilgili projelendirme ve ihale süreci de devam ediyor. Önümüzdeki süreçte anayol güzergâhındaki aydınlatma direklerinin değiştiğini ve Bitez kavşağından itibaren Ortakent’e kadar olan kısmı da aydınlatma projesi kapsamında aydınlatma probleminin çözüldüğünü, orta refüjün yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları tamamlandığını vatandaşlarımız görecekler. Konacık belediyesi olarak yaz aylarına gelmeden Beldemizi turizme hazırlıyoruz. Bu konuda da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diyerek bütün çalışmaları onların azmi ve gayretleri sayesinde yürüttüklerini ve beldeyi sezona yetiştirdiklerini belirtti.