KONYA'NIN LEZZETLERİNİ YALIKAVAK'A GETİRDİ...

Konya yöresinin birbirinden ünlü lezzetlerini Bodrum'a taşıyan 'Öz Konyalı restoran'...

KONYA'NIN LEZZETLERİNİ YALIKAVAK'A GETİRDİ...
Konya yöresinin birbirinden ünlü lezzetlerini Bodrum'a taşıyan 'Öz Konyalı restoran' Yalıkavak beldesinde hizmete girdi.

Türkiye'nin birçok şehrinde şubeleri olan, Bodrum Yarımadasındaki ilk şubesini Yalıkavak beldesindeki Koray Yılmaz iş merkezinde hizmete giren Öz Konyalı'nın menüsünde, Konya yöresinden 40 çeşit yemek ile meşhur Etliekmek, terayağlı börek, yaprak döner, iki bıçak arası mevlana ve terayağlı iskender bulunuyor.

Bodrum'daki birçok restorantın fiyat politikasının aksine her keseye hitap edecek fiyatlarla hizmete giren işletmede tüm malzemeler Konya'dan özel olarak getiriliyor. Restorantları hakkında bilgiler veren Öz Konyalı Yalıkavak Şubesi İşletmecisi Ahmet Baran, Bodrum'da 30 yıldan bu yana baba mesleğini sürdürdüğünü söyledi. Yalıkavak'ta lezzetli pide yenecek bir yerin eksikliğini gözlemleyerek Konya lezzetlerini Yalıkavak'a getirmeye karar verdiğini dile getiren Baran, şöyle konuştu:

"Konyamızın meşhur pidesi olan etki etmek, tereyağlı börek, iki bıçak arası öyle bir yer açalım dedik. Bütün ustalarımız ve malzemelerimiz Konya'dan gelmedir. İnsanlara güzel ve temiz hizmet vermeye devam edeceğiz. İki bıçak arası etli ekmeğin sırrı sadece bıçakla yapılması. Kıyma asla kullanmıyoruz. İki bıçağımız var ustalarımız onunla eti küçültüyorlar. Ayrıca etin süt danası olması lazım, en yumuşak yerinden olması lazım. Fiyatlarımız gayet uygun, Bir buçuk metre boyunda etli ekmek sadece 8 lira. Hem kalite, hem uygun fiyat politikası uyguluyoruz. Öz Konyalının İstanbul, Ankara, İzmir, konya'da birçok yerde şubesi var. Öz Konya'lı olarak ilk şubemiz Yalıkavak'ta. 40 çeşit yemeğimiz var, Çok güzel yaprak et dönerimiz var. Bu mamülleri sunmaya çalışıyoruz, yemekleri ben kendim yapıyorum. Tatlı olarak höşmerim tatlısı ve ev baklavası yapıyoruz" dedi.

Öz Konyalının lezzetlerinden tadan bir vatandaş ise "Mekanı gezdim güzel görüntüsü var. Ayrıca çok kaliteli bir hizmet veriyorlar. Ben değişik yörelerden yemek yedim ama burası standardın üstünde bir yer. Herkese tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.