Köpeğe Çarpıp Kaçtı!..

Fethiye’de bir köpeğe çarpan sürücünün, durmayarak olay yerinden uzaklaşması tepkilere neden oldu. 

Köpeğe Çarpıp Kaçtı!..

Taşkaya Mahallesi Ölüdeniz Caddesi üzerinde o seyir halinde olan bir minibüs, o esnada karşıdan karşıya geçmeye çalışan “ice” isimli 8 yaşındaki av köpeğine çarptı. Çarpmanın şiddetiyle kaldırıma savrulan köpek, daha sonra ayağa kalkıp uzaklaştı. Minibüs sürücüsünün şiddetli bir şekilde çarptığı köpeğe yardım etmek için durmayıp uzaklaşması ise tepkilere neden oldu. Minibüs sürücüsü uzaklaşırken kırmızı ışık ihlali de yaptı. 

Vücuduna aldığı darbelerle kalça kısmında kırıklar oluşan köpek, ameliyata alındı. Köpeğin bir operasyona geçirdiği, bir operasyona daha gireceği belirtildi. 

Sürücü hakkında köpeğin sahiplerince suç duyurusunda bulunuldu. 

SÜRÜCÜNÜN KAÇMASI BİZİ ÇOK ÜZDÜ

Köpeğin sahibi Salih Arsal, yaptığı açıklamada sürücüye tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Köpek bizim köpeğimiz. Ofisimiz ışıklarda olduğu için oraya gelmeden önce yavaşlamak gerekiyor. Bizim köpek buralarda geziyor. Hayvan karşıya karşıya geçerken süratli şekilde seyreden bu arkadaş frene bile basmadan çarpıyor. Köpek kaldırıma yuvarlanıyor. Görüntülerde de belli zaten bu arkadaş durmadan kırmızıda geçiyor. Biz sonra bu sürücüye ulaşmaya çalıştık ama ulaşamadık. Köpeğin kalçası komple darmadağın oldu. Bir ameliyata girdi, bir ameliyata daha girecek. Bana göre insanla hayvanın farkı yok. Bu arkadaş hem kural ihlali yapıyor hem de durmadan gidiyor. Biz emniyete de başvurduk. Onlar gerekli çalışmayı yapacaklarını dile getirdiler. Ben şikayetçiyim, suçlunun bulunup cezalandırılmasını istiyorum. O sürücü en azından dursaydı, ilgilenseydi. Kaçması bizi çok üzdü.”