Koran Olayının 4 Şüphelisi Adliyede!

Bodrum'da bir tersanenin önünde bulunan kafatasının Aralık ayında ortadan kaybolan Mehmet Ali Koran'a (36) ait olduğunun ortaya çıkması üzerine gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Koran Olayının 4 Şüphelisi Adliyede!

Bodrum’da kendisinden haber alınamayan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran’ın kafatasının bulunması ile ilgili gözaltına alınan 4 kişi, adliyeye sevk edildi. 

16 Temmuz günü İçmeler mevkiinde bulunan bir tersanede bakılan köpek tarafından bulunup tersane bahçesine getirilen insan kafatasının kimliğini belirlemek için kafatası Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kafatasının 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran'a ait olduğu değerlendirilirken, vücudun geri kalan bölümlerini bulmak için tersane ve çevresinde arama yapıldı. 

Muğla İl Jandarma, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Muğla 911 ekipleri, kadavra köpeğinin de desteğiyle arazide arama yaptı fakat herhangi bir bulguya rastlanamadı. 

16 Temmuz günü Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderilen kafatası ile ilgili inceleme tamamlandı. Kafatasının bölgedeki bir tersanede boyacı olarak çalışan ve 24 Aralık 2019 tarihinde bir anda ortadan kaybolan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran’a ait olduğu belirlendi. 

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, Koran'ın 4 arkadaşını cinayet şüphesiyle gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslar, bugün öğleden sonra adliyeye sevk edildi. 

Öte yandan zanlıların adliyeye girişi esnasında ATV’de yayınlanan Müge Anlı ve Tatlı Sert programından bir muhabir ile kameraman şüphelilerin önüne geçip röportaj almaya çalışması ve şüphelileri tahrik etmesi ise ilginç görüntüler oluşturdu.