KORKULAN OLMADI, RAHAT BİR NEFES ALDIK

28 Ocak'ta yağan ve sele dönüşen yağmurun ardından yetkililer önceki gece şiddetli...

KORKULAN OLMADI, RAHAT BİR NEFES ALDIK
28 Ocak'ta yağan ve sele dönüşen yağmurun ardından yetkililer önceki gece şiddetli yağış ve fırtına uyarısı yapmıştı, ancak olumsuz sonuçlar doğuracak bir yağış yaşanmadı ve korkulanda gerçekleşmedi.

Yetkililerin uyarısını dikkate alan vatandaşlar ellerinden geldiğince tedbir aldı, olumsuz hava koşulları etkili oldu ancak geçen hafta sonunda olduğu gibi aşırı miktarda bir yağış gerçekleşmediği için su baskınları yaşanmadı Bodrum halkı da rahat bir nefes aldı.

Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgilere dayanarak basın yayın organlarında ve belediye ekipleri tarafından gün boyu yapılan anonslarla vatandaşlar uyarıldı. Gece saatlerine kadar ayakta bekleyen vatandaşlar sabah saatlerine doğru yağışın azalmasıyla rahatladı.

Yapılan uyarıların ardından vatandaşlar ve belediyeler birçok önlem almıştı. Birçok noktada ekipler yaşanması muhtemel bir sıkıntının önüne geçmek için sabaha kadar nöbet tuttu.

Kent Haber muhabirleri ise gece boyunca bölgeyi gezerek gözlem yaptı. Ortakent bölgesinde selin ardından düzenlenen dereler sayesinde su birikintileri fazla olmadı, yağan yağmur etkisini kısa sürede yitirdi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 15 saatte metrekareye 41.6 kilogram yağış düşerken rüzgar 40-50 kilometre hızla esti. Yetkililer hafta sonu itibarıyla hava sıcaklıklarında hissedilir derecede artış yaşanacağını belirttiler.