Kos'a Yüzerek Geçmeye Çalıştı!

Kaçak göçmen ve mültecilerin umuda yolculuklarında denemedikleri yol kalmadı. Son olarak şnorkel, maske ve paletle yüzerek, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışırken yorulan ve boğulmak üzere olan Irak uyruklu 42 yaşındaki Faek Hade, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kos'a Yüzerek Geçmeye Çalıştı!

Kaçak göçmen ve mültecilerin umuda yolculuklarında denemedikleri yol kalmadı.

Son olarak şnorkel, maske ve paletle yüzerek, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışırken yorulan ve boğulmak üzere olan Irak uyruklu 42 yaşındaki Faek Hade, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Bodrum'dan Yunan adalarına kaçak yollarla geçme girişimlerinden biri önceki gün tamamlanamadan yarım kaldı. Olay, saat 17.00 sıralarında Akyarlar mevkiinde meydana geldi. 7 Rus turistin bulunduğu Alman bayraklı, 'Pura Vıda' isimli teknedekiler, Bodrum'a doğru hareket halindeyken, açıkta yüzen bir kişi gördü. Yorulduğunu söyleyen kişiyi tekneye alan turistler, bir süre beraber hareket etti. Yunanistan'ın İstanköy Adası'na gitmek istediğini belirten Irak uyruklu Faek Hade ismindeki kaçak, turistlerden hayır cevabı alınca, tekrar denize atlayarak yüzmeye başladı. 

Rus turistlerin ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı tarafından 2 bot ve 1 dalış timi sevk edildi. Ekiplerin denizde yaptıkları arama çalışmalarında yeri tespit edilen Faek Hade, Sahil Güvenlik botuna alındı. Hade, ifadesinde, Akyarlar Sahili'nden yüzerek denize açıldığını, amacının İstanköy Adası'na gitmek olduğunu söyledi. Haek, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.