Kos'ta Tavla Bahane, Tatil Şahane

Bodrum Delfi Otel organizasyonuyla, Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’nda 3 gün sürecek ödüllü tavla turnuvası düzenleniyor. 

Kos'ta Tavla Bahane, Tatil Şahane

Bodrum Delfi Otel organizasyonuyla Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’nda 3 gün sürecek ödüllü tavla turnuvası düzenleniyor. 

“Komşu Adada Tavla Bahane Tatil Şahane” sloganıyla 15-16-17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek tavla turnuvası için kayıtlar sürüyor. 99 Avro’ya gidiş dönüş feribot bileti, 2 gece Paradise Otel’de kahvaltılı konaklama, bir akşam Yunan tavernasında fix menü eğlencenin dahil olduğu turnuvada, dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek. 

Delfi Otel Kurucusu ve organizasyon sorumlusu Mehmet Dağoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada turnuva ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Yunanistan’ın Kos Adası’nda bir tavla turnuvası yapmak en büyük hayalimdi. Komşu ülkemiz, ortak çok dostumuz var. Oradan dostlarımız da buraya geldiğinde tavla oynuyorduk. Bir gün sohbet esnasında Kos’ta tavla turnuvası yapma kararı aldık. Çünkü her iki ülkenin insanlarının aynı masada dostça tavla oynayacakları bir turnuva. Orada arkadaşımızın işlettiği otelde gittim, incelemeler yaptım. Hem bir tavla turnuvası yapalım hem de bunu bir gezi programına dahil edelim diye düşündük. Bu hafta Cuma günü çıkacağız, Pazar günü döneceğiz. 2 gece konaklamalı bir etkinliğimiz olacak. Türkiye’nin her tarafından katılımlar da olacak. Şu anda baya bir arayan var. Bu pastırma yazının olduğu dönemde komşu adada bir turnuva yapacağız. Ödüllü bir turnuva olacak. Sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu sadece orada kalmayacak. Ocak ayında diğer ayağını Bodrum’da yapacağız. Bu konuda bize Oasis AVM büyük destek veriyor. Büyük ihtimalle Oasis’te yapacağız. Bu turnuva bundan sonra geleneksel olarak hem Bodrum’da hem de Kos’ta devam edecek. İki ülke insanlarını böylelikle kaynaştırmış olacağız.”

Turnuvayı “Komşu Adada Tavla Bahane Tatil Şahane” sloganıyla yaptıklarını söyleyen Daoğoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

“Biz gezi programı yaptık. Konaklama var, feribot biletleri var. Çok uygun konaklama ve feribot biletleri alabildik. 99 Avro’ya 2 gece, bir gece tavernada eğlence dahil bir fiyat yaptık. Bu fiyattan dolayı çok gelen var. Sadece tavla oynamanın dışında bu gezi fiyatının uygun olmasından dolayı katılanlar var. Bu da bize keyif verecek. Çünkü burada bir slogan yaptık; “Komşu Adada Tavla Bahane Tatil Şahane”. Orada belediye başkanı, Lionslar ve kafe işleten arkadaşlarla görüşme yaptık. Afişleri yapıştırdık. Onlardan da ilgi var. Başarılı bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Ama bunun devamı gelecek. Daha sonraki dönemlerde daha büyük geliştireceğimizi düşünüyoruz. Bu konuda bize destek verenlere çok teşekkür ediyorum.”