KÖY GEZİLERİ YENİDEN BAŞLADI

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan Bodruma göreve geldiği bir yıl içersinde...

KÖY GEZİLERİ YENİDEN BAŞLADI
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan Bodruma göreve geldiği bir yıl içersinde köy gezilerinin ikinci etabına başladı.

Bodrum Kaymakamı köyleri ziyareti sırasında kendisine, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hakan Demirörs, İlçe Özel idare müdürü Fatma Topan, İlçe Müftüsü Emin Arık, İlçe tarım müdürü Mehmet Ali Bahar, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Ortakent belediye başkan vekili, sosyal hizmetler vakfı müdürü Bayram Aydeniz, Bodrum muhtarlar derneği başkanı Ahmet Cemil Gündüz ile birlikte Gürece, Akyarlar ve İslamhaneleri köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi ve çözüm arayışlarında bulundu.

Kaymakam Gödekmerdan ve beraberindekiler ilk olarak Gürece köyünü ziyaret ettiler. Kaymakam’ı karşılayan vatandaşlar foseptik sorununa çözüm bulunmasını, dereye bir köprü yapılmasını, köy meydanına parke taşı döşenmesini ve kullanılmayan okulun açılmasını istediler. Vatandaşlar ayrıca elektrik hatlarının yer altına alınması yönünde talepte bulundular.

İlçe Kaymakamı Gödekmerdan ve beraberindekiler daha sonra Akyarlar köyüne geçti. Vatandaşlar Gödekmerdan’a temel sorunları olarak içme suyu şebekesi bağlantısının yenilenmesini, arıtma tesisi kurulmasını, okulda sınıfların yetersiz olduğunu, balıkçı barınağının yapılmasını ve caminin yetersiz olduğunu ve büyütülmesini talep ettiler.

Kaymakam ve beraberindekiler daha sonra İslamhaneleri köyüne geçti. Heyet burada da kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı.

Vatandaşlar burada da kanalizasyon sorunları olduğunu ve vidanjör ücretlerinin aşağı çekilmesi yönünde talepte bulundular. Gödekmerdan, İslamhaneleri muhtarına vidanjör ücretinin 20 liraya düşürülmesi için talimat verdi. Diğer sorunlarını da dile getiren vatandaşlar, 40 dönümlük köy arazilerine okul yapılmasını, köyün merkezine trafik ışıkları konmasını, anayola bir üst geçit yapılmasını, mezarlık yolunun genişletilmesini, çocuk parkı yapılmasını, dere ıslah çalışmalarının tamamlanmasını, otobüs ve dolmuşlar için yolcu bekleme kabinleri yapılmasını, çöp geri dönüşüm kutuları oluşturulmasını ve bazı bölgelere parke taşı döşenmesini istediler.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan kısa vadeli sorunların en kısa sürede çözüme ulaştırılacağını, uzun vadeli sorunlar için gerekli çalışmaların başlatılacağını belirtti. Yeniden başlayan ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Gödekmerdan şunları söyledi;

“2012 yılının köy gezileri ile ilgili programı başladı. Bu gezilerimizde köylerimizin altyapı sorunları, ulaşım sorunları, güvenlik sağlık ve eğitim sorunları ile ilgili hususları denetliyoruz. Bütün köylerimizi dolaşıp vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını şikâyetlerini yerinde tespit ediyoruz. Daire amirlerimizle beraber bu köy gezilerimizi yapıyoruz. Yapılan hizmetlerimizi inşaatlarımızı, projelerimizi de yerinde görme imkânına kavuşuyoruz. Bu açıdan köy gezilerimizin insanlarımıza çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu tür hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Hizmeti vatandaşın ayağına götürme prensibi ile çalışma düşüncesi içindeyiz. Vatandaşın gelmesini beklemeden vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, köylerimizin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek suretiyle bunları gidermeye çalışıyoruz. İnşallah elimizden gelen gayreti gösteririz, vatandaşlara yararlı oluruz” dedi.