Köylerimizi 13 Ülkeye Tanıtıyorlar

Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu'nun kuruculuğunu yaptığı uluslararası e-Twinning projesinde öğrenciler, çalışmalarına uzaktan eğitim sürecinde de devam ediyor.

Köylerimizi 13 Ülkeye Tanıtıyorlar

13 ülkeden 23 okulun yer aldığı köy gezisi temalı "Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim" projesinde öğrenciler, Covid-19 sebebiyle 2 aydır gezilerini gerçekleştiremeseler de uzaktan bağlantılar kurarak, yerli ve yabancı ortaklarıyla bir araya geliyorlar.

Kendi bölgelerindeki köyleri tanıyıp ortaklarına tanıtmanın amaçlandığı projede geçtiğimiz ay Portekiz ile bağlantı kuran öğrenciler bugün ise Azerbaycan'daki ortak okul ile bir çevrimiçi görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmeye ayrıca İzmir, İskenderun, Mersin, Şanlıurfa ve Kıbrıs'tan da öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bodrum’dan Gümüşlük, Peksimet, Eski Karakaya; Azerbaycan'dan ise Tezekend, Talıstan ve Basqal köyleri öğrenciler tarafından sunumlar yapılarak, bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

Peksimet Çocuk Kütüphanesi'nden Güler Sümer de konuk olarak katılarak Peksimet köyü ve kütüphane hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Öğrencilerin bir sonraki görüşmesi İtalya ile olacak.