KÖYLÜDEN MAHALLE MECLİSİNE DESTEK…

Bodrum’un Çamlık Mahallesinde Zıp Zıp adlı işletme tarafından verilen ve artık geleneksel...

KÖYLÜDEN MAHALLE MECLİSİNE DESTEK…
Bodrum’un Çamlık Mahallesinde Zıp Zıp adlı işletme tarafından verilen ve artık geleneksel hale gelen iftar yemeği, bu yıl yeni kurulan Çamlık-Kumköy Mahalle Meclisi ile birlikte organize edildi.

Ramazan ayının bitmesine günler kala Bodrum’un pek çok noktasında toplu verilen iftar yemekleri yarımada genelindeki birlik ve beraberliği perçinliyor. Toplu iftarlardan biri de dün akşam Çamlık’ta verildi. Zıp Zıp Köy Kahvaltısı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 500 kişi katıldı. İftara Karaova’nın çeşitli mahallelerinden gelen vatandaşların yanı sıra Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri de katıldı.

İftar davetini düzenleyen isimlerden biri olan ve mekanlarında ev sahipliği yapan Gülsüm Sepetçi, bu geleneğin yaklaşık 6 yıldır devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi;

"Zıp Zıp Köy Kahvaltısı olarak biz bu iftarı her yıl düzenliyoruz. Bu sene de Mahalle Meclisi ile birlikte olsun istedik. Yemeklerimizin amacı Ramazan’ın sembolü olan iftar akşamlarını köylümüzle birlikte kutlamak. Bu sene farklı olarak bu organizasyonu Kent Konseyi Mahalle Meclisi ile birlikte yapalım istedik. Sürekli sorun için birlikte olmayalım diye düşündük" dedi.

Bodrum Kent Konseyi Çamlık-Kumköy Mahalle Meclisi Başkanı Güllü Sepetçi, köylerinde mahalle meclisinin kurulmasından son derece memnun olduklarını, bölge olarak yaşadıkları başta imar ve alt yapı sorunları olmak üzere tüm sıkıntılarının çözümü için yönetimdeki herkesin canla başla çalışacağından emin olduğunu kaydetti.

İftar yemeği Çamlık imamı Şaban Karaaslan tarafından okunan dualarla son buldu.