SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 15:57:38' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 15:57:38' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=15 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661070

KRİZDE SON 10 GÜN

Gümüşlük Beldesi açıklarında bulunan Kardak Kayalıkları'nda bir süredir yaşanan...

KRİZDE SON 10 GÜN
Gümüşlük Beldesi açıklarında bulunan Kardak Kayalıkları'nda bir süredir yaşanan olayların sebebi balıklar. Balıkçılar ile sahil güvenlik botlarının kayalıklara gitmesi ile ısınan hava nota ile sonuçlandı. Balıkçılar ise 10 gün sonra bölgeye kimsenin gitmeyeceğini ifade ettiler. Figen Akat isimli Türk gemisinin, 25 Aralık 1995 tarihinde Ege Denizi'ndeki Kardak Kayalıkları'nda karaya oturması ile iki ülke arasında başlayan Kardak sorunu 30 Ocak 1996'da Sat Komandoları'nın adaya çıkması ve ardından yaşanan krizin “dondurulması" ile sonuçlanmıştı.
Kardak Kayalıkları'nın bulunduğu bölgeye her kış yumurtlamaya gelen deniz çipuraları bölge balıkçılarına geçim kaynağı oluyor. Gümüşlük'ten kayalıklara avlanmaya giden balıkçılar kendilerinin herhangi bir sıkıntısı olmadığını ifade ederek, "Her yıl bu zamanlarda bölgeye gezgin balıklar geliyor. Bizler de avlanmak için kayalıklara gidiyoruz. Yunanlı balıkçılar da o bölgeye geliyor. Biz balığımızı avlıyoruz" dediler. Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Ülküm, Türk ve Kalimnoslu balıkçıların aralarında hiçbir sorun olmadığını ifade ederek, “Bu bölgenin insanı, ekmek parasını kazanmak için çalışıyor. Gümüşlüklü balıkçılar ile Yunan balıkçılar yan yana çay içiyorlar, birbirlerine yardım ediyorlar" dedi.