KÜÇÜK FUTBOLCULAR ANNE BABALARIYLA MÜCADELE ETTİ

Bodrum'da faaliyet gösteren Altınordu Futbol Okulu, altyapısında oynayan öğrencilerine...

KÜÇÜK FUTBOLCULAR ANNE BABALARIYLA MÜCADELE ETTİ
Bodrum'da faaliyet gösteren Altınordu Futbol Okulu, altyapısında oynayan öğrencilerine sürpriz yaparak velileriyle maç yaptırdı.

Sabah saatlerinde Bitez Mahallesi'nde antrenman yaptıkları halısahaya gelen çocuklar günlük idmanlarına çıktı. Bir süre antrenörleri eşliğinde ısınan öğrenciler anne ve babalarının saha içine girmesiyle büyük bir şaşkınlık yaşadı. İlk düdüğün çalmasıyla başlayan maç oldukça çekişmeli geçti. Veliler ise zaman zaman zor anlar yaşadı. Kimi veliler de saha kenarında çocuklarını destekledi.

6-11 yaş arası çocuklar anne ve babalarıyla 30'ar dakikadan maç oynadılar. Oynanan 6 farklı maçta ise dostluk kazandı.

Çocuk takımının kalecisi Eray Babur, "anne babalarımızla maç yapacağımızı bilmiyorduk, onları karşımızda görünce şaşırdık" şeklinde konuştu. Kamil Al isimli bir veli ise duygularını şöyle ifade etti:

"Ben öncelikle Kanat Özsert hocamıza çok teşekkür ediyorum. Altınordu Futbol Okulu'nun böyle bir etkinlikte bulunması bizleri veliler olarak çok gururlandırdı. Çok memnun olduk, inşallah devamı gelir."

Marvy Alan isimli çocuğuna karşı maçta kalecilik yapan Samantha Whitehouse isimli İngiliz uyruklu anne de "bence bu organizasyon harikaydı, çocuklar içinde büyük bir heyecan oldu. Herkesin güzel vakit geçirdiğini düşünüyorum. Maçta çok iyi kalecilik yaptım. Kaç gol yediğimi unuttum ama 2 veya 3 gol yedim" ifadelerini kullandı.

Şule Gürün isimli bir başka veli ise organizasyonun çocuklara rol model olmak adına örnek olduğunu anlatarak şöyle konuştu:

"Bu organizasyon çok güzel oldu. Çocuklarla veliler burada birbirlerine karşı mücadele edince, mücadelenin şekli değişiyor. Belki kendi aralarındaki oyun biraz daha agresif. Bir de velilerin oyun oynamaya ne kadar ihtiyaçları olduğunu görüyorum. Biz onlardan daha çok eğleniyor gibiyiz. Futbol ya da başka bir şey farketmiyor, böyle mücadele içinde oyun oynamayı büyükler özlemişler. Çok zevkli oldu. Çocuklara rol model olmak hepsinden daha önemli. Çocuklara spor yapın deyip, kenardan onları izlemek değil, biz de yapabildiğimiz kadar onlara örnek olmak durumundayız."

Altınordu Bodrum Futbol Okulu'nun antrenörü Kanat Özsert de etkinlikle ilgili şunları kaydetti:

"Çocuklarımıza bir sürpriz yapmak istedik, velileriyle maç yaptırdık. Bundan öncesinde haberleri yoktu, velilerimizle daha önceden planladık. Çocuklarımız antrenman saatinde geldiklerinde sürprizle karşılaştılar. Onları mutlu etmek adına yaptık bunu. Örnek olması için iyi bir organizasyon yaptığımızı düşünüyorum. Bize katılan velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Maçlar sonunda hatıra fotoğrafları çekildi.